InquiryInquiry(version: 651)
In the summer semester of the academic year 2018/2019, data mining is allowed from 13.05.2019 until 18.09.2019.
   Login via CAS
Suggestions to education (Both semesters)
   
Course: Department:
Type:
  • Není vybraný rok, zobrazují se pouze komentáře méně než 5 roky staré
When the course guarantor is selected, comments will be displayed regarding his/her teaching performance as well as that of all the other teachers teaching the course. If a teacher who is not the course guarantor is selected, only comments related to his/her teaching will be displayed.
doc. RNDr. Irena Holubová, Ph.D. [32-KSI], XML Technologies [NPRG036, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 19.07.2017, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Cvicici mela srozumitelny vyklad, ochotne vse vysvetlila. Tempo bylo primerene. Ocenuji zopakovani principu dane technologie na zacatku cviceni.
doc. RNDr. Irena Holubová, Ph.D. [32-KSI], XML Technologies [NPRG036, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 19.07.2017, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Prednaska podrobne vysvetluje vybrane technologie. Prednasejici mela srozumitelny vyklad.
Bylo by dobre pridat na jednotlive slidy jejich cisla - jde o uplnou malickost, ktera ale velmi napomuze zapisovani poznamek.
Student has disallowed display of personal data, 26.08.2015, 1. ročník, Informatika, Master's (post-Bachelor)
Skuska na papieri bol fakt extremna, ale zvladnut sa dala. Prijemne boli bonusove body, ktore sa dali ziskat na cviceniach a tym padom netrebalo az tak vela bodov zo skusky.
Mgr. Marek Polák, Ph.D. [32-KSI], XML Technologies [NPRG036, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 26.08.2015, 1. ročník, Informatika, Master's (post-Bachelor)
Mrzel ma system bonusoveho bodovania. Bonusove body dostavali len traja najrychlejsi. Na inych cviceniach bol system bodovania bonusovymi bodmi odlisny a ovela dostupnejsi pre viacerych. Sice sa jednalo o bonusove body, ktore by vobec nemuseli byt...
RNDr. Martin Svoboda, Ph.D. [32-KSI], XML Technologies [NPRG036, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 07.09.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Cvicenie super vzdy ma tu bavilo chodit, rychlo to ubehlo a nikdy som sa nenudil.
Author of entry is known to survey organiser, 04.06.2018, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Ocenuji cviceni stylem, jakym byla vedena. Aktivita na cvicenich byla bodove ohodnocena a mne osobne to prijde jako velmi efektivni zpusob, jak studenty na cviceni udrzet.
Student has disallowed display of personal data, 16.05.2018, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Na cvičení jsme dostávali body za jakoukoliv aktivitu (třeba jenom za dotaz). Zpočátku mi to přišlo trochu hloupé, ale nakonec to vedlo k tomu, že se nikdo nebál na nic zeptat a cvičení byla otevřenější.
Student has disallowed display of personal data, 16.09.2016, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Nebyl problém se zeptat na vysvětlení látky. Bylo vykládané spíše praktické použití, než to proč a jak to vlastně funguje (což trochu scházelo).
Student has disallowed display of personal data, 04.07.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Cvičení je možná užitečnější než přednáška, líbil se mi systém malých příkládků na body a také to , kdy si každou technologii nejdříve vyzkoušíme a pak na ní máme domácí úkol. Cvičíci se snaží dělat cičení zábavná a hezky vyvětluje.
Student has disallowed display of personal data, 26.06.2016, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Ukazkovo vedene cvicenie. Na kazdom cviceni sa prebralo dostatocne mnozstvo prikladov vratane rieseni + rozbor preco a ako dane riesenie (ne)funguje. Cvicenie muselo byt kvoli zahranicnym studentom v anglictine, ale (na rozdiel od vacsiny prednasajucich) je anglictina p. Svobodu zrozumitelna, plynula a bezchybna. Domace ulohy su primerane tazke, automaticke hodnotenie + manualne doladenie nedostatkov je urcite sposob hodnotenia, ktory si zasluzi pochvalu.
RNDr. Martin Svoboda, Ph.D. [32-KSI], XML Technologies [NPRG036, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 07.09.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Prednasajici vysvetluje zaujimavo avsak bere tenhle predmet vaznejsie nez by se mel. Je to volitelny predmet a studenti tam chodia pre to aby sa dozvedeli nieco ine a nove a nie preto aby na skuske bola uspesnost po 3 terminoch 30%. Skuska neprimerane tazka a bez bonusovych bodov z cviceni prakticky nezdolatelna. Strasne zle riesene ze bonusove body sa vam vydelia 4 :D To bol JOKE.
Student has disallowed display of personal data, 05.09.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Předmět jako takový není špatný, zkouška však byla katastrofická. Hlavní problém při ní je obrovský nedostatek času - na zkoušce jsem nestihl napsat všechny odpovědi a kódy ani přes to, že byl čas o 15 minut prodloužen a naprostou většinu času jsem psal.
Student has disallowed display of personal data, 05.07.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Fakt nechápu proč předmět, který byl loni spíše lehký, měl letos průměrnou známku z několika termínů 3,4. Ne, že by ten test byl tak šíleně těžký, ale hodnocení bylo hodně přísné a dodatečné zvednutí bonusových bodů, aby se vylepšil výsledný dojem, mi nepřišlo úplně fér, když už jsme nemohli nic dělat s počtem bodů. Zatím asi nejhorší předmět na mff. Jsem znechucený z celého XML.
Student has disallowed display of personal data, 26.06.2018, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Nelíbí se mi, že se ke konci semestru vyžaduje programování v Javě. Fragmenty Java kódu jsou vyžadovány i u zkoušky, a tak, pokud nemáte Javu zrovna v lásce, nezískáte jedničku ne kvůli tomu, že byste nerozuměli XML, ale kvůli Javě. Když už se prezentují rozhraní SAX a DOM, navrhuji, aby byl prezentován i LINQ to XML a celkově důležité věci z namespacu System.Xml, protože .NET nabízí mnohem více prostředků ke zpracovávání XML dokumentů než Java a zdá se mi, že je pro tuto problematiku daleko více a lépe využitelný. U zkoušky pak dát studentům možnost vybrat si programování v Javě nebo v C#. Samozřejmě, v .NET nejsou stejná rozhraní jako v Javě, proto by se, dle mého, měl zkoušející před rozdáním zadání studenta zeptat, jestli mu vyhovuje více Java nebo C# a dle tomu mu zadat test.
Student has disallowed display of personal data, 14.06.2018, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Zkouška byla poměrně náročná. Bylo nato relativně málo času a fakt špatně se xml dokument vytváří na papíře. :-(
Student has disallowed display of personal data, 07.06.2018, 3. Year, Informatika, Bachelor's
Prednášajúci prednáša veľmi zrozumiteľne a štrukturovane, prednesu nebolo čo vytknúť. Niektoré prednášky boli zaujímavé, niektoré menej, zo slajdov sa učilo celkom dobre.
Student has disallowed display of personal data, 16.09.2016, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Srozumitelný výklad, avšak občas trochu monotónní, snižující pozornost.
Student has disallowed display of personal data, 04.07.2016, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Hezky přednáší, má zaujetí pro věc a snaží se látku hezky vysvětlit, oceňuji, že si nehraje si na žádnou velkou vědu - přece jenom jde o XML.
Student has disallowed display of personal data, 26.06.2016, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Pekna prednaska, zaujimavy obsah. Osobne by som ocenil vyssie tempo.
Comment on course, XML Technologies [NPRG036, cvičení]
Author of entry is known to survey organiser, 04.06.2018, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Libi se mi moznost behem reseni ulohy nakouknout do reseni ulohy. Zprehlednuje to hodinu a cas lepe plyne. Pri zaseku se clovek neztrati.
Student has disallowed display of personal data, 19.07.2017, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Cviceni spociva v mechanickem delani spousty uloh, vzdy k nektere technologii. Nekomu by to mohlo pripadat zbytecne, ja to vsak ocenuji, i rutinu je nutne si osvojit. Pomohlo mi se v tech technologiich vyznat. A obcas tam bylo zapotrebi i neco vymyslet, to zas ano. Ke zkousce velmi pomaha (vice nez prednaska).
Vyborna byla i moznost ziskavat body za praci pri hodine a system prenaseni prebytku bodu z cviceni ke zkousce.
Jedna drobnost byla malicko neprijemna: Zadani prikladu z cviceni a jejich reseni bylo vzdy zverejneno, ale az na konci tydne. Na domaci ukoly byl tyden. Takze kdo chtel z pondelniho cviceni cerpat pri delani domaciho ukolu z reseni prikladu na cviceni, mel k dispozici pouze vikend, nikoliv cely tyden (ovsem ukoly zaberou jen par hodin, jiste ne cely vikend). Moc me nenapada, jak by bylo mozne tento system upravit, leda tak, ze by ukoly byly zverejnovany do nejakych skupin pro jednotliva cviceni.
Student has disallowed display of personal data, 20.09.2016, 3. Year, Informatika, Bachelor's
dobre domaci ukoly. naucily me. a libilo se mi, ze zadani bylo obecne, ze jsem se nejdriv musel zamyslet, jak si vlastne upravit zadani pro vlastni instanci probelmu. ta volnost byla uzasna.

ale na cviceni jsme vubec nechodil, bylo to naprosto zbytecne a nic mi to neprinaselo. Vse jsem se naucil z domova a z domacich ukolu.
Student has disallowed display of personal data, 16.09.2016, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Uvítal jsem možnost získat pomocí práce na domácích úkolech bonusové body do testu. Body, které byly dostávány při hodině však byly udělovány pouze za rychlou práci, nebyla nikterak hodnocena kvalita. Taktéž byly velké rozdíly, mezi studenty, kteří již s danými technologiemi pracovali dříve a těmi, kteří teprve s xml začínali, rychlost vypracování úkolu při hodině pak byla velmi odlišná.
Student has disallowed display of personal data, 04.07.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Cvičení je možná užitečnější než přednáška, líbil se mi systém malých příkládků na body a také to , kdy si každou technologii nejdříve vyzkoušíme a pak teprve na ní máme domácí úkol.
Comment on course, XML Technologies [NPRG036, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 05.07.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Předmět jako takový byl neuvěřitelně nudný, materiály jsou vyloženě hrozné a nedá se z nich pořádně učit. Možná to bylo i způsobem učení, ale za mě asi nejnezáživnější předmět zatím.
Student has disallowed display of personal data, 14.06.2018, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Myslím si, že přednášky jsou zbytečné. Všechno jsem se naučil na cvičeních nebo při domácích úkolech.
Student has disallowed display of personal data, 20.09.2016, 3. Year, Informatika, Bachelor's
Neurazilo. Skutecne jsem ziskal naprosty prehled o tom, jak funguje XML a co vsechno s nim souvisi. Bylo to dost jednoduche, pripada mi, ze to bylo skutecne lehkych 6 kreditu. Ale jsem rad, ze to nyni umim.

Moc se mi nelibil format zkousky - zkousely se prakticke veci, jako by slo o zapocet. Ale zkousely se na papir a bez dokumentace :(
Student has disallowed display of personal data, 16.09.2016, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Probráno bylo velké množství používaných technologií XML.
Student has disallowed display of personal data, 04.07.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Zajímavé, myslím, že předmět splnil přesně to, co jsem očekával - seznámil jsem se s pro mě novými techologiemi a tím jak se dají použít. Užitečné pro praxi, člověk si vyzkouší více několik nástrojů pro práci s xml.
 
Charles University | Information system of Charles University | http://www.cuni.cz/UKEN-329.html