InquiryInquiry(version: 716)
Data collection is currently not allowed (MFF)
   Login via CAS
  • Data jsou dostupná pouze pro Both semesters.
Suggestions to education (Both semesters)
  
Course: Department:
Type:
When the course guarantor is selected, comments will be displayed regarding his/her teaching performance as well as that of all the other teachers teaching the course. If a teacher who is not the course guarantor is selected, only comments related to his/her teaching will be displayed.
Bc. Filip Fryš [32-KNM], Linear Algebra I [NOFY141, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Filip je velmi milý a ochotný cvičící, který předmětu rozumí. Studentům pomůže s čímkoli, s čím si neví rady. Na začátku přednášky se snažil shrnout základy teorie a přidat trochu pokročilejší teorie navíc. To mi příliš nevyhovovalo, protože jsme kus času věnovali věcem, které byly ke zvládnutí předmětu často irelevantní, a ztráceli jsme tím čas na úkor příkladů.
Student has disallowed display of personal data, 31.01.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Velmi milý, přátelský, vstřícný přístup, všechny dodatečné otázky vždy ochotně zodpovězeny.
Jen bych dodala, že látka z tohoto předmětu pro mě byla úplně nová, nikdy jsem se s podobným typem příkladů nesetkala, ale cvičení probíhalo stylem - rychle a zběžně si projedeme základní princip a pak si pracujte sami. Jakoby se předpokládalo, že již víme, jak příklady počítat a opravdu je jdeme jen procvičit. To pro mě bylo poměrně náročné, potřebovala bych spíše nějaký vedený podrobný postup od pana cvičícího a tento typ samostatného cvičení bych přenechala domácím úkolům. Nicméně vždy nám pan Fryš posílal po cvičení jeho řešení příkladů. To jsem velmi ocenila.
Student has disallowed display of personal data, 31.01.2024, 1. ročník, , Lifelong learning programme - Interest-oriented
Kladně hodnotím osobní přístup ke všem studentům, kdy se cvičící minimálně dvakrát za cvičení během samostatné práce zeptal každého z nás, zda máme nějaké dotazy.
Dr. rer. nat. Ing. Jan Kotrbatý [32-MUUK], Linear Algebra I [NOFY141, cvičení]
Adam Kutálek, 18.02.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Pan Kotrbatý občas působí ostře a nekompromisně. Má ale kvalitní přehled o probírané látce a zaručeně vám dá kvalitní základ a uvede vás do problematiky probíraných kapitol - třeba, že vedlejším efektem bude to, že vás nechá 10x za hodinu opakovat, jak je definováno jádro matice. Skvělý přístup, kvalitní výklad.
Mgr. Lukáš Krump, Ph.D. [32-MUUK], Linear Algebra I [NOFY141, cvičení]
Dušan Minárik, 07.02.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Úžasný cvičiaci ktorý všetko s úsmevom vysvetlí. Jeden z dôvodov, prečo tu ešte som.
Rudolf Pardubický, 27.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Pán Krump mi ako cvičiaci veľmi vyhovoval. Síce nevyvoláva ku tabuli (to je pre niekoho fajn, pre niekoho nie), ale aj napriek tomu s nami o príkladoch diskutoval, takže som sa necítil len ako pasívny pozorovateľ a musel som naozaj rozmýšľať. Celkovo pán doktor vytvoril na cvičeniach priateľskú atmosféru, kde sme sa mohli pýtať a objasňovať si nejasnosti. Veľmi oceňujem, že (aj napriek tomu, že nás bolo naozaj veľa) sa snažil naučiť sa naše mená.
Student has disallowed display of personal data, 03.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Lepšie sme asi ani nemohli dostať. Furt sme sa mohli pýtať (aj hlúpe otázky) a dostali sme odpoveď. Na domácich sa stále dalo dohodnúť a mať tu takú možnosť, je veľmi upokojujúce. Tento predmet a cviko držalo moju psychiku po kope a to fakt len vďaka cvikám a prednáškam, ktoré boli super.
Student has disallowed display of personal data, 02.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Cvičení s panem doktorem Krumpem jsou výborná. Pan Krump se opravdu snaží, aby studenti danou látku pochopili, pohotově a svědomitě odpovídá na dotazy, nemá problém se i déle zdržet za cenu menšího skluzu na konkrétním tématu, když ho o to požádáme, což vnímám velmi pozitivně. Připravené příklady jsou podobné těm v domácích úkolech, takže člověk lépe vidí souvislosti. Má i skvělý smysl pro humor a nemá problém pochválit za dobrý dotaz, či správnou odpověď, což zase dává studentům dobrou zpětnou vazbu, že nejspíš postupují ve studiu správným směrem.
Mgr. Lukáš Krump, Ph.D. [32-MUUK], Linear Algebra I [NOFY141, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Pán doktor vie látku veľmi zrozumiteľne podať. Prednášky sú pomerne energické s štipkou humoru a nadsázky, takže pôsobia "familiarnejšie" a človek nestráca pozornosť. Pán doktor veľmi ochotne odpovie na otázky a dovysvetlí nejasnosti. Je veľmi ústretový, aj k študentom so špecifickými potrebami. Môžem hovoriť len v dobrom.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Velmi dobrá a zkušená organizace kurzu, skvělý přednášející, který vše podrobně, trpělivě a srozumitelně vysvětlí, velmi vstřícný a férový přístup.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Přednášející dokázal i náročnou a abstraktní látku dobře přiblížit a vysvětlit. Zde třeba vyzdvihnout, že často a rád poukazuje na konkrétní příklady, což usnadňuje celkové pochopení vykládané látky. Často mi na přednáškách chyběly diskuze kolem složitějších důkazů, které se vynechávaly (zase ale rozumím, že by se to s časovou dotací předmětu nedalo stíhat). Na přednáškách reflektoval i žádosti studentů ná zopakování některých těžko pochopitelných kapitol. Celkový dojem z přednášek byl velmi dobrý.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Výuka podle mě probíhala tak jak by měla. Hodiny byly i celkem interaktivní a témata byla podaná srozumitelně i pro prváky
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Zatím nejlepší vyučující, kterého jsem na škole měl. Látka je probírána a sepisována velice srozumitelně. Úplnou maličkostí je možná trochu ruch, který na přednášce často vznikne.
Adam Kutálek, 18.02.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Pan Krump přednáší kvalitně a lidsky. Učivo i výklad má velmi pečlivě nachystané, v případě nepochopení podporuje, až motivuje studenty k tomu, aby se ptali a nemá potřebu člověka nijak shazovat za jeho neznalost - naopak udělá, co je v jeho silách, aby byl daný problém odstraněn. Pokud tohoto přednášejícího obdržíte spádově, rozhodně můžete být rádi.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Přednášející byl schopen látku velmi srozumitelně předat a vysvětlit. Sice se na přednáškách neprocházely tak podrobně důkazy, ale díky tomu zase zbylo více času na podrobnější vysvětlení definic a tvrzení. Vyučující byl i otevřen dotazům a případnému dovysvětlení po přednášce.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2024, 1. ročník, , Lifelong learning programme - Interest-oriented
Vynikající přednášející, vše vysvětlil jednoduše, že se nedalo ničemu nerozumět. Ve srovnání s nahrávkami přednášek pana Šmída sice vysvětlil o málo více teorie a důkazů. Ale bohužel na některé složité nezbyl čas.
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Pan přednášející byl vždy na výuku skvěle připraven. Jeho schopnost srozumitelně vysvětlit složitou látku, na kterou v tomto předmětu dřív nebo později narazí snad každý, by mnozí mohli považovat za nadpřirozenou. Zápočty byly jednoduché, když si před nimi člověk spočítal příklady ze cvičení. I zkouška se dala velmi dobře zvládnout po přípravě, snad jediným problémem bylo, že na přednáškách slibované příklady typu "kouknu a vidím" rozhodně takové nebyly.
Student has disallowed display of personal data, 08.02.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Doktor Krump je parádní přednášející. Na hodiny chodil včas, měl připraveny odpovědi na většinu otázek, které mu byly položeny z kvízu den předtím, ale i během přednášky ochotně a jasně odpovídal na dotazy studentů. Kurz měl dobře zorganizovaný, jasně řekl, kdy budou zápočtové testy, co bude chtít u zkoušky. Jeho písmo na tabuli je dobře čitelné.
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Pan doktor je výborný přednášející se smyslem pro humor. Přednášky byly užitečné a dobře organizované, učivo srozumitelné. Navíc je přednášející ochotný a milý. Velmi doporučuji.
Mikuláš Fiala, 31.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Srozumitelný, ochotný
Rudolf Pardubický, 27.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Pán Krump je veľmi dobrý prednášajúci. Tempo na prednáškach bolo (čo sa mňa týka) úplne primerané. Použitými príkladmi vždy objasnil aj ťažšie pochopiteľné témy a kopec dotazov zodpovedal tak, aby bolo každému všetko jasné.
Dušan Minárik, 04.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Úžasný prednášajúci, vždy ochotný pomôcť, vysvetliť nevysvetliteľné a popritom ešte aj zvládne rozosmiať celú miestnosť.
Student has disallowed display of personal data, 03.01.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Pan doktor Krump je milý a vtipný vyučující.
Student has disallowed display of personal data, 03.01.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Skvělý pedagog, který působí, jakože mu upřímně záleží na tom, jestli předmět chápeme.
Student has disallowed display of personal data, 02.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Pan doktor Krump je skvělý člověk i pedagog. Protože jsem měl to štěstí, že jsem měl pana Krumpa jak na přednášky, tak na cvičení, vše krásně navazovalo. Opravdu mu záleží na tom, abychom danou látku pochopili, nebojí se tedy pozastavit u konkrétního tématu i za cenu menšího skluzu, který se mu zase povede dohnat. Na přednáškách i na cvičeních ochotně odpovídá na všechny otázky a ptá se na zpětnou vazbu, jestli je vše jasné. Na cvičeních připraví příklady, které jsou podobné těm v domácích úkolech, takže člověk lépe vidí souvislosti. Zároveň má i skvělý smysl pro humor a občasné nenápadné poznámky sklidí i na přednáškách potlesk. Také bych rád vyzdvihl, že nešetří pochvalami za dobré dotazy, či správné odpovědi. Osobně mě to motivovalo se na hodiny lépe připravovat a zároveň mi to dávalo pozitivní zpětnou vazbu, že nejspíš postupuji správným směrem.
Student has disallowed display of personal data, 02.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Vyucujici byl na vyuku pripraven vyborne, vyklad byl velmi kvalitni, ochota odpovidat na dotazy nechybela. Dochvilny je. Ja osobne velmi ocenuju nejenom ochotu vse vysvetlit, ale aj to ze pise citelne, mluvi nahlas, je prijemny.
doc. RNDr. Svatopluk Krýsl, Ph.D. [32-MUUK], Linear Algebra I [NOFY141, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Pán docent je bezpohyby preborník vo svojom odbore s neuveritelnou pamäťou, ale jeho tok myšlienok je až príliš rýchly a následkom toho je výklad občas trochu zmätený. Oceňujem teoretické okienko v úvode cvičenia, občas však za cenu toho, že sa nestihnú prejsť všetky príklady
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Cvičící na mě působil rozporuplným dojmem. Na některých hodinách věnoval hodně času dovysvětlování teorie a nezbývalo tolik času na propočítání příkladů. To se někdy jevilo jako zbytečné, jindy zase jako užitečné (podle toho, kolik jsem pochopil na přednášce). Celkově si asi myslím, že to za to stálo.

Při vysvětlování postupů řešení příkladů někdy cvičící dokázal problém dobře rozebrat (odstupňovaný tvar, obecně všechny kapitoly s řešením soustav rovnic, zejména kapitolu o permutacích a determinantu), jindy zase působil zmateně (rozepsání matice pomocí součinu elementárních matic, jádro matice, kapitoly s lineárním zobrazením).

V některých kapitolách dokonce uváděl nestadrdní postupy řešení, které jsem dokázal ocenit až v průběhu zkouškového období. Nakonec třeba zmínit, že jsem se na cvičeních bavil specifickým humorem cvičícího, což považuji za příjemný bonus k výkladu.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Postupy, které jsme na hodině používali byly správné a zvládl jen s jejich pomocí většinu příkladů, ale vůbec jsem se nevyznal ve vysvětlování, které postupy doplňovalo.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Cvičení byla velmi zmatená. Několikrát se vyučující zamotal do výkladu natolik, že jsme byli zmatenější než na začátku příkladu. Často byly používány zbytečně složité algoritmy místo těch intuitivních.
Student has disallowed display of personal data, 08.02.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Cvičení vypadala tak, že jsme dostali do dvojice příslušnou sadu a pak docent Krýsl zopakoval či vysvětlil, co je podle něj potřeba a následně podle svého plánu počítal na tabuli příklady.

Pozitiva:
- Docent Krýsl přicházel včas a připraven se svými výpočty a poznámkami.
- Na dotazy rád odpovídal a vysvětlil problematiku.
- Uměl postupy a teorii vysvětlit jinýma očima i třeba nám předal informace, které nebyly ve skriptech.
- Opravdu naučí algoritmy na operace s maticemi, což je minimálně v Lingebře I jeden z nejdůležitějších umů.

Negativa:
- Píše méně srozumitelné emaily a komentáře k domácím úkolům. V psaných textech se vyskytovaly překlepy, chyběla diakritika ale nejvíce jsem měl problém s kohezí textu. Některé věty jakoby spolu vůbec nesouvisely nebo opakoval něco, co už předtím napsal.
- Občas se mu stane, že se zamotá do vysvětlování něčeho složitějšího, například se snaží popsat složitější postup jen slovně, místo aby rychle nakreslil/napsal, co myslí. Po tom, co najde správné věty na popis, tak už jsou studenti zmatení z předchozích vět nesprávných.
Author of entry is known to survey organiser, 31.01.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Látku vysvětlil svým způsobem. Týden před zápočtem jsem měli supl, a tam jsme zjistili, že něco překomplikováváme, něco neumíme, celkově jsme ztraceni. A nebyl to jeden nebo 2 lidi, ale více. lingebru umí používat, ale neumí ji učit
Student has disallowed display of personal data, 02.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Docent Krysl byl na vyuku vzdy pripraven, ocenuju ochotu vysvetlit ucivo jinak. Prestoze jsem z vykladu byla obcas trochu mimo a dala jsem prednost standardnimu zpusobu jak priklady pocitat, byli spoluzaci, jimz pomohl. Ochota odpovidat na dotazy nechybela, docent Krysl je dochvilny, vztah k nam ma dobry (pamatuje si nase jmena atd).
Mgr. Martin Zika [32-MUUK], Linear Algebra I [NOFY141, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Líbila se mi shrnutí probrané látky na začátku každého cvičení. Cvičící byl ochotný odpovídat vždy na dotazy. Doporučuji
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Pan Zika je velmi ochotný cvičící, který poradí s jakýmkoli dotazem a navíc se s vámi zasměje. Jeho tipy a triky pomohly spoustě studentů. Myslím, že lépe připravená jsem na zápočtové testy být nemohla. Před těmi navíc pořádal hromadné konzultace, kde s námi procházel problémové příklady, za což jsem mu moc vděčná.
Student has disallowed display of personal data, 03.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Moc fajn cvičící.
Comment on course, Linear Algebra I [NOFY141, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Cvičení z algebry dokonale kopírovalo osnovy přednášek, což bylo značnou výhodou. I přesto se mi ale po většinu semestru zdálo, že na cvičení žiju v trochu jiném světě než na přednášce (ve srovnání například s analýzou). Musím ocenit úroveň přípravy k zápočtovým testům (stačilo propočítat příklady ze cvičení k získání zápočtu). K nějakému hlubšímu pochopení látky probírané na přednáškách ale výrazně nepřispělo.
Adam Kutálek, 18.02.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Cvičení úzce souviselo s látkou probíranou na přednáškách, příklady kvalitním způsobem rozšiřovali teorii.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Oceňuji centrální organizaci, která zaručila propojenost cvičení s přednáškami.
Student has disallowed display of personal data, 08.02.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Cvičení bylo silně provázáno s přednáškou, cvičilo se to, co se probralo, popřípadě pokud přednáška odpadla, tak cvičení byla napřed a cvičící upravil podle toho svůj výklad. Cvičení mají procvičit látku a aplikovat teorii do praxe (příkladů), což se v tomto případě povedlo velmi dobře. Cvičení mě na početní část zkoušky připravila.
Na příslušných stránkách se vždy včas objevilo zadání cvičení i jeho řešení, později pak i domácí úkol. V řešení úloh byly povětšinou bohužel jen výsledky, takže když student nevěděl, jak na nějaký příklad, tak si buď musel odvodit postup na základě výsledků či musel napsat cvičícímu.
Dušan Minárik, 07.02.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Velmi dobre pomohlo pochopiť obsah prednášok a učiva
Mikuláš Fiala, 31.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Cvičení navazuje na výuku
Rudolf Pardubický, 27.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Skvelé cvičenie, ktoré mi veľmi pomohlo a chodil som naňho rád. Niekedy mi ale prišlo, že je moc veľký skok v obťažnosti úloh ktoré sme robili na cvičení a domácimi úlohami, do ktorých som musel investovať pomerne veľa času.
Student has disallowed display of personal data, 03.01.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Poněkud pomalé ale doprobralo se tam, co se nestihlo na přednásce.
Student has disallowed display of personal data, 03.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Skvelé cviká. Nebolo tam nič zlé. Možno by bolo dobré, keby bolo viac príkladov na precvičenie, lebo počítať pred zápočtom niečo čo už človek rátal na jednu stranu je fajn, lebo si všimne iné spôsoby, ako sa dá problém riešiť, ale niekedy to je fakt od veci. (Tá zbierka čo je v doporučenej literatúre je kus od veci :D)
Student has disallowed display of personal data, 02.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Cviceni bylo dobre provazano s prednaskou, bylo zajimave i podnetne i usporadane.
Comment on course, Linear Algebra I [NOFY141, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Priebeh predmetu je štruktúrovaný tak, že vyžaduje a podporuje priebežnú prípravu, pre prváka, ktorý sa ešte oťukáva a zvyká si na zmeny veľmi dobrý systém. Domáce úlohy sa vypracovávajú v tímoch, čo má svoje výhody aj nevýhody.
čo sa záverečnej skúšky týka, skladá sa z dvoch častí: Orientačný test a teoretická časť. Orientačný test je nutné zvládnuť na 70%, aby bola skúška úspešná, čo vôbec nemusí byť jednoduché. Je to pomerne o šťastí a ako komu sadnú úlohy. Po úspešnom zvládnutí Orientačného testu zvládnuť druhú časť skúšky už nie je náročné, samozrejme aj tá vyžaduje svedomitú prípravu.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Jeden z tradičně náročných matematických předmětů. Celkem překvapil relativně nestandardní sled výkladu jednotlivých témat, kdy se zpočátku navazuje na znalosti ze střední školy, aby následně na 4. přednášce byly tyto představy zbourány. Pochopil jsem, proč se to dělá, ale v průběhu semestru to na mě působilo celkem chaoticky. Mně osobně se zdálo, že se celý semestr tak nějak točíme kolem pojmu matice, lineární zobrazení a vektorový prostor, jen každou přednáškou děláme něco jiného. Všechno mi do sebe začalo zapadat až ve zkouškovém období, kdy jsem i konečně pochopil jak spolu zmiňované pojmy vlastně souvisí.

Silně musím ocenit dobrou svázanost cvičení a přednášky. Sady úloh byly pro všechny stejné (úroveň přípravy všech paralelek srovnatelná). Stejně tak s úkoly.

Kvízy probíhající v průběhu semestru byly dobrou motivací ke čtení skript dopředu, zpočátku semestru bylo mírně nepříjemné, že se vázaly k tématům dvě přednášky dopředu. Tento náskok ale v průběhu semestru zmizel.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Nevím zda to bylo cílem, ale líbilo se mi že cvičení bylo napřed oproti přednáškám. Pak mi témata dávali mnohem větší smysl. Jednu výčitku co bych měl je to, že kvízy očekávaly témata které jsme zatím neprobírali, což znamená učení se ze script. Řekl bych, že scripta jsou až moc exaktní na naučení nového konceptu. Většinou se mi koncepty mnohem lépe učili z počítání, cvičení nebo přednášek. Hlavně protože pokud téma prezentoval člověk, tak byl schopný koncept popsat víc přirozeně.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Předmět je dobře uspořádan a nikdy jsem neměl problém s tím, že bych nevěděl, na co probírané téma navazuje. Přednáška a cvičení na sebe dobře navazují. Jediným, ale docela velkým minusem jsou skripta, ve kterých se člověk může pořádně vyznat možná až po probrání tématu.
Adam Kutálek, 18.02.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Na předmět je na oboru Fyzika snížená časová dotace; přesto je kurz kvalitně postaven a skrz přidružené akce, jako například pravidelné vyplňování kvízů ze samostatně, předem nastudované, látky, kvalitně zprostředkuje úvod do světa lineární algebry.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Celá výuka byla dobře koncipovaná. Díky kvízům jsme si museli projít danou část skript před přednáškou, takže potom bylo snazší na přednášce porozumět probíraným tématům. Celkově se cvičení a přednášky dobře doplňovaly, takže jsem se v předmětu vůbec neztrácela.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2024, 1. ročník, , Lifelong learning programme - Interest-oriented
Na předmětu oceňuji kvízy a domácí úkoly. Přednášky by měly být nahrané, včetně složitých důkazů, a místo nich by se mohla prezentovat řešení teoretických domácích úkolů. Našel jsem, že na ČVUT cvičí studenty ve vytváření a formulování důkazů během semestru, to mi na MFF chybí. Pak by teoretická část zkoušky nemusela být tak triviální a povrchní, aby ji člověk bez přípravy mohl udělat za 3.
Student has disallowed display of personal data, 08.02.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Pozitiva:
- Za největší pozitivum považuji koncepci a organizaci kurzu. Před přednáškou jsme museli přečíst příslušnou kapitolu ve skriptech a následně vyplnit kvíz, kde jsme se mohli přednášejícího ptát na nejasnosti. Následně proběhla přednáška a po ní jsme měli domácí úkol ve skupinách po 4 až 6 lidech. Takto jsme se lineární algebru vskutku naučili, systém nás i nutil se učit průběžně.

Negativa:
- Hlavním zdrojem informací byla skripta od doktora Šmída, který předmět přednášel v roce 2022/2023. Skripta byla hustě napsána, občas mi chybělo motivování problematiky a obrázky skoro nebyly, i když by se pro vysvětlení látky hodily. Přečtení kapitoly byla vždy menší, někdy i velká výzva pro mozek.
- Časová dotace kurzu. Kurz lineární algebry je dotován jako 2/2, tudíž 1 přednáška a 1 cvičení, ale učivo bylo příliš obsáhlé.
Student has disallowed display of personal data, 06.02.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Účivo je prezentováno srozumitelně.
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Předmět je dobře koncipován, ale zasloužil by si vyšší hodinovou dotaci přednášek. Na přednáškách se musí často spoléhat na samostudium ze skript, což nepovažuji za šťastné. Skripta jsou celkem dobrá, ale dle mého by si zasloužila více názornosti na úkor kondenzovanosti důkazů.
Student has disallowed display of personal data, 31.01.2024, 1. ročník, , Lifelong learning programme - Interest-oriented
Každotýdenní kvízy a domácí úkoly velmi pomáhaly udržet tempo s přednáškou.
Mikuláš Fiala, 31.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Na přednášce jsou jiné důkazy stejných tvrzení než ve skriptech, takže člověk má dvě čance to pochopit. Celkem dobrý systém, kde člověk si před přednáškou musí přečíst tu kapitolu ve skriptech a vyplnit kvíz, jen škoda, když člověk propásne kvíz, tak se nelze podívat, jaké byly otázky
Rudolf Pardubický, 27.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Predmet je vyučovaný tak, že študentov "núti" učiť sa pomocou kvízov a domácich úloh - to oceňujem. Čo sa týka výkladu, tak ten bol veľmi kvalitný a z prednášky som vždy odchádzal s pocitom, že veciam rozumiem.
Dušan Minárik, 04.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Veľmi dobrá organizácia. Vypĺňanie kvízov pred prednáškou núti k prečítaniu skrípt, čo som počas prednášky veľmi ocenil.
Student has disallowed display of personal data, 03.01.2024, 1. ročník, Fyzika, Bachelor's
Přednášky skvělé, uvidíme co zkoušky. Úkolů mnoho, času na přednášce málo a látky moc. Hodila by se další dvouhodinovka a rozhodně by neškodilo mít pana doktora Krumpa více.
Skripta jsou bolest a rozhodně nedoporučuji číst dlouho. MUNI má velmi srozumitelnou alternativu.
Student has disallowed display of personal data, 03.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
NAJLEPŠIE PREDNÁŠKY, fakt topka. Tak dobre jasne a zreteľne vysvetlená látka. Po prečítaní skrípt, ktoré mi fakt nesadli toto bolo skvelé.
Student has disallowed display of personal data, 02.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Kurz lineární algebry mi velmi vyhovoval. I když by se mnou každý asi nesouhlasil, upřímně mi hodně vyhovovala skripta pana doktora Šmída, ze kterých jsme se učili. Domácí úkoly, které se každý týden odevzdávají jsou sice občas časově náročné, hlavně ze začátku, než si člověk zvykne na danou strukturu, ale prakticky se na nich člověk nejvíc naučí. Lineární algebra mě také bavila proto, že je zde opravdu podstatné pochopení teorie, kterou však neustále využíváte a samotné výpočty potom nejsou ani moc dlouhé nebo náročné, což nemůžu to samé říct o analýze, kde se ta čistá teorie do té početní praxe často moc nepromítá.
Student has disallowed display of personal data, 02.01.2024, 1. Year, Fyzika, Bachelor's
Predmet je velmi zajimavy i podnetny, narocnost byla spise casova, ale nemuze byt divu vzhledem k tomu, ze se jedna o hlavni predmet. Usporadanost uz lepsi byt nemuze. Provazanost mezi prednaskou a cvicenim byla tez vyborna.
 
Charles University | Information system of Charles University | http://www.cuni.cz/UKEN-329.html