InquiryInquiry(version: 716)
In the summer semester of the academic year 2023/2024, data collection is allowed from 27.05.2024 until 15.09.2024. (MFF)
   Login via CAS
  • Data jsou dostupná pouze pro Both semesters.
Suggestions to education (Both semesters)
  
Course: Department:
Type:
When the course guarantor is selected, comments will be displayed regarding his/her teaching performance as well as that of all the other teachers teaching the course. If a teacher who is not the course guarantor is selected, only comments related to his/her teaching will be displayed.
Mgr. Roman Neruda, CSc. [32-KTIML], Multiagent Systems [NAIL106, přednáška]
Author of entry is known to survey organiser, 28.05.2023, 1. ročník, Computer Science - Theoretical Computer Science, Master's (post-Bachelor)
The professor is really prepared in the subject and is able to keep high the attention thanks to the examples he provides, making jokes, etc.
The professor is always available to answer questions after the lecture, however, it is rare to have him to reply to the emails.
The number of credits is perfectly fine with the materials covered.
Mgr. Martin Pilát, Ph.D. [32-KTIML], Multiagent Systems [NAIL106, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 13.06.2023, 1. Year, Informatika - Umělá inteligence, Master's (post-Bachelor)
Cvičenia s Pánom Doktorom boli zaujímavé a veľmi dobre dopĺňali prednášky.
Author of entry is known to survey organiser, 29.05.2023, 1. ročník, Informatika - Vizuální výpočty a vývoj počítačových her, Master's (post-Bachelor)
Učitel je skvělý. Všechno vysvětluje, aby to každý pochopil, kdyžtak se vrací zpátky a dovysvětluje. Rozumí všemu co vysvětluje a rychle dokáže i poradit v kodu.
Comment on course, Multiagent Systems [NAIL106, cvičení]
Author of entry is known to survey organiser, 29.05.2023, 1. ročník, Informatika - Vizuální výpočty a vývoj počítačových her, Master's (post-Bachelor)
Předmět je dobrý, navazuje i na některé ostatní předměty např. plánování v určitém smyslu. Některé ukoly jsou dělány formou soutěže mezi ostatníma což je skvělý způsob jak se více snažit při dělání úkolu a jeho finální verzí v žebříčku z ostatníma
 
Charles University | Information system of Charles University | http://www.cuni.cz/UKEN-329.html