Suggestions to education (Both semesters)
Filter:
   
Course: Department:
Type:
When the course guarantor is selected, comments will be displayed regarding his/her teaching performance as well as that of all the other teachers teaching the course. If a teacher who is not the course guarantor is selected, only comments related to his/her teaching will be displayed.
prof. RNDr. Pavel Kovář, CSc. [31-120], Terrestrical ecosystems [MB120P05, přednáška]
05.01.2008, Biologie, Bachelor's
O odpadnuti prednasky 2.5.2007 jsme se mohli dozvedet drive nez v dobe (ne)konani prednasky (e-mailem, prip. alespon informaci na dverich poslucharny).
doc. RNDr. Petr Sklenář, Ph.D. [31-120], Terrestrical ecosystems [MB120P05, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 07.10.2005, 2. Year, Biologie, Bachelor's
Exkurse jsou moc hezké!
10.11.2005, Biologie, Bachelor's
Možná na další vynikající exkurze přizvěte i nějaké ty zoology, ať to není jen jednostranně botanicky zaměřená exkurze. Mějte na paměti, že předmět je nově doporučen mj. pro zaměření zoologie bezobratlých.
Student has disallowed display of personal data, 22.05.2006, 1. Year, Biologie, Bachelor's
Exkurze do okolí Prahy byly přínosné. Ikdyž byli čistě botanické a to je rozhodně škoda.
Student has disallowed display of personal data, 23.05.2006, 2. Year, Biologie, Bachelor's
Jů! Výlety jsou fajn, tím více komentované. Hrabanovská černava se mi moc líbila, Libický luh je krásný vždy :-) Ale příště vemte i zoologa, protože ekosystémy jsou ekosystémy i s faunou a botanici mají vlastních exkurzí dost!
Student has disallowed display of personal data, 18.08.2006, 1. Year, Biologie, Bachelor's
Omlouvám se, nepovedlo se mi nikde najít Štefiho, tak komentář napíši k Petrovi Sklenářovi jako přednášejícímu.
Vybrané lokality byly jednak moc pěkné, jsou určitě místa, na které je dobré aspoň jednou jít na exkurzi, protože to jsou opravdu jedny z nejtypičtějších ukázek. Je vidět, že už to jsou lokality zaběhnuté výklad krásně doplňuje přednášku. Btw jen malá odbočka - někdo si po zkoušce stěžoval, že otázka jmenujte 3 stepní trávy nebyla fér, ale s účastí na exkurzi v Radotínském údolí to myslím není problém - je dobré, že to není jenom obecné povídání.
Jenom bych se ještě připojil k četným připomínkám - vemte s sebou prosím nějakého zoologa. Jinak díky moc za odvahu a trpělivost podnikat exkurzi pro čtyřicet, padesát, někdy i více lidí.
Student has disallowed display of personal data, 04.09.2006, 1. Year, Biologie, Bachelor's
prijemne celodenni exkurze!!
Student has disallowed display of personal data, 08.10.2006, 2. Year, Biologie, Bachelor's
Nění to těžké zvládnout a hezky se to poslouchá (vůbec jsem si nedělal zápisky z hodin - poslech je daleko příjemnější a spolu s prezentacemi dostačující). Exkurse jsou super. Kdyby kvůli ničemu, tak kvůli nim!
Student has disallowed display of personal data, 13.10.2006, 2. Year, Speciální chemicko-biologické obory, Bachelor's
Exkurze byly skvělé, člověk si užije i po neodborné stránce (například brození v lužním lese)... Jsou povinné dvě ze tří, dají se ovšem nahradit exkurzemi ČBS či exkurzemi z vodních ekosystémů.
Student has disallowed display of personal data, 22.11.2006, 2. Year, Biologie, Bachelor's
Výlety byly spíše zaměřeny na botaniku.
13.12.2006, Biologie, Bachelor's
Exkurze se mi moc líbily, zvláště pak ta do lomu Cikánka. Opravdu jsem si to užila.
20.12.2006, Biologie, Bachelor's
výlety byly fajn, jen bych do nich vložila více povídaní o ekologických vztazích daného prostředí.
Student has disallowed display of personal data, 09.11.2007, 3. Year, Biologie, Bachelor's
Exkurze byli velmi příjemnou částí předmětu. Musím pochválit výběr lokalit, vstřícnost pedagogů a účast entomologů, jež dala exkurzím další rozměr. Chudáci ti studenti, jež je tam v minulých letech neměli. Pokud bych mohl známkovat jako ve škole, tak je to za 1*. Jen tak dál.
Student has disallowed display of personal data, 31.12.2008, 3. Year, Biologie, Bachelor's
pěkné výlety, chytíte si pár hmyzáků. určíte nějakou tu květenu... Je třeba chodit do přírody.
doc. RNDr. Petr Sklenář, Ph.D. [31-120], Terrestrical ecosystems [MB120P05, přednáška]
10.11.2005, Biologie, Bachelor's
Máte perfektně připravené prezentace, lepší jsem snad ani nikde neviděl. Ale přednáška není jen o tom je před studenty přečíst. Chtělo by to trošku oživit.
Student has disallowed display of personal data, 23.05.2006, 2. Year, Biologie, Bachelor's
Prosím přidejte víc informací o zvířatech, jsou to ekosystémy a ne botanický pohled na biomy Země!
Student has disallowed display of personal data, 26.05.2006, 1. Year, Biologie, Bachelor's
Myslím, že téma přednášky je velmi zajímavé a kdo si ji zapisuje ze zájmu, určitě si přijde na své. Oceňuju fotky, které jsme viděli i skripta, která jsou jasná a přehledná. S přednesem je to trochu horší, ale jak jsem zmínila výše, ti, které biomy zajímají si přijdou na své. Ti, které zajímá botanika se zase senzačně vyžijí na exkurzích.
Student has disallowed display of personal data, 18.08.2006, 1. Year, Biologie, Bachelor's
Na této přednášce se nepodílí jenom Petr Sklenář, ale také i doc. Stopka, doc. Vilímová a prof. Kovář. Myslím, že v některých situacích, je tento vyšší počet přednášejících trochu na škodu. Často jsem měl pocit, že jednotlivé přednášky, i ty obecnější, nejsou navzájem příliš provázané. Navrhoval bych eliminovat přednášky o ekologii rostlin a ekologii živočichů, protože na ně existují oddělené předměty a naopak bych rád lobboval za rozšíření přednášek ve směru vlivu člověka na ekosystémy nebo třeba nějaký stručný nástin, v jedné přednášce, vývoje globálního ekosystému od kambria. Terestrické ekosystémy jsou sice hodně o biomech, ale přesto by možná někdy neuškodilo trochu víc konkrétních adaptací zvířat. Jinak, co se týče výkonu Petra Sklenáře, tak někdy se moc rozpovídá a pak se to nestíhá, jednou se mi stalo, že mluvil až moc monotónně, ale jinak je fajn, možná by to chtělo v té narvané Krajinovce mluvit trochu víc nahlas, vzadu je občas hůř slyšet. Btw naprosto originální smysl pro humor ;-).
06.10.2006, Biologie, Bachelor's
I když jsme občas sváděli boj s časem a uháněli, tak se stihlo říct to nejdůležitější a co se nestihlo, to si každý mohl přečíst na internetu. Pan doktor Sklenář je fajn člověk.
12.10.2006, Biologie, Bachelor's
Je celkem obtížné na této přednášce pana Sklenáře udržet pozornost, tempo výkladu je někdy "zběsilé", i když to asi není chyba přednášejícího, ale spíše obrovským kvantem víceméně složitých slajdů přeplněných grafy a tabulkami. Bohužel se často jedná o známé věci, jen složitě formulované.
Můj názor : příliš nekomentovat obecně známé věci (na poušti sucho, malá biomasa... apod), zpomalit výklad a více se věnovat zajímavým a ne až tak známým aspektům.
Student has disallowed display of personal data, 13.10.2006, 2. Year, Speciální chemicko-biologické obory, Bachelor's
Mně se přednášky líbily, ač přednášející mluví dosti potichým, a mnohdy monotónním hlasem. Na zkoušku stačí prezentace, které jsou na netu, případně Jeník a jeho Ekosystémy.
Student has disallowed display of personal data, 22.11.2006, 2. Year, Biologie, Bachelor's
Přednášky, až na výjimku, byly koncipovány spíš z botanického hlediska. Chtělo by to více zoologie.
Student has disallowed display of personal data, 04.12.2006, 3. Year, Biologie, Bachelor's
Velmi dobře udělané prezentace. I ten, kdo nechodil na přednášku se z nich může naučit na jedničku:-)
Student has disallowed display of personal data, 12.12.2006, 2. Year, Biologie, Bachelor's
Pravda, Petr Sklenář není zrovna rodilý přednášející, ale snaží se. Výlety fakticky stojí za to. A zkouška je jehká a zvládnutelná.
15.12.2006, Biologie, Bachelor's
přednáška kopírovala doporučenou literaturu,obohatte ji prosím envirimentálními problémy(kácení TDL+co s tím,desertifikace,zasolení,zabírání místa lidmi..),možná by se i hodilo víc živočichů,nikde není psáno,že je to rostlinná přednáška..je to dost nudné..
Student has disallowed display of personal data, 09.11.2007, 3. Year, Biologie, Bachelor's
Musím bohužel konstatovat, že Petr Sklenář je nejlepším uspávačem hadů mezi učiteli, kterého jsem za 2 a půl roku na fakultě poznal. S jeho "hlasovým dostřelem" cca 3m je prakticky nemožné od 3 řady dál dozadu udržet i při maximální koncentraci pozornost.
Dále musím konstatovat, že přednášky "hostujících přednášejících? nemají podle mého názoru s předmětem příliš společného a pokud ano, tak trpí tím, že přednáší právě někdo jiný. Jedinou výjimkou byla přednáška docenta Stopky o ekofyziologii živočichů, jíž si získal minimálně jednoho posluchače svého kurzu navíc. Paní docentka Vilímová nám za hodinu a půl času stačila říct, že hmyzu je hodně, že hmyz žije všude (s výjimkou hladiny oceánů, kde je jen jeden rod bruslařek) a že žere všechno. Ze dvou přednášek pana děkana Kováře a přednášky o Středozemní vegetaci by se dala pohodlně udělat jedna poutavá přednáška.
S vysokým počtem přednášejících jsou spojené i problémy s jejich ?docházkou? (dvě odpadlé přednášky budiž toho důkazem), což předmětu také nepřidává.
Závěrem ještě poznámka ke kreditovému ohodnocení předmětu, jež je příliš vysoké. 5 kreditů je prostě moc, především v porovnání s předmětem Vodní ekosystémy, jež má přesně shodný rozsah (2 hodiny přednášek a 2 celodenní exkurze) a přitom je ohodnocen pouze čtyřmi kredity.
05.01.2008, Biologie, Bachelor's
Prednaska je uzasna!
Ale prednasejici mluvi nekdy prilis tise, takze je ho obtizne slyset v zadnejsich radach.
23.12.2008, Biologie, Bachelor's
přednáška je zajímavá, ale pan skenář občas nabere velmi rychlé tempo a pak je problém dávat pozor a zároveň si napsat nějaké slušné poznámky
Student has disallowed display of personal data, 31.12.2008, 3. Year, Biologie, Bachelor's
Zajímavé přednášky z více okruhů, hezky podané. Dobře zpracované a dostupné prezentace. Zkouška bez problémů
doc. RNDr. Petr Sklenář, Ph.D. [31-120], Course in winter ecology [MB120T09, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 22.02.2010, 3. Year, Biologie, Bachelor's
Děkuji za velmi pěkné terénní cvičení.
---, Terrestrical ecosystems [MB120P05, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 05.01.2006, 2. Year, Biologie, Bachelor's
Exkurze mi pomohly naucit se mnoho cevnatych rostlin, opravdu uzitecne, vrele doporucuji na exkurze chodit!!