Témata prací (Výběr práce)Témata prací (Výběr práce)(verze: 368)
Detail práce
   Přihlásit přes CAS
Kvantitativní aspekty Legenreových podvariet
Název práce v češtině: Kvantitativní aspekty Legenreových podvariet
Název v anglickém jazyce: Quantitative aspects of Legendrian submanifolds
Klíčová slova: kontaktní topologie|Legenreovy podvariety|Arnoldova domněnka|augmentace
Klíčová slova anglicky: contact topology|Legendrian submanifolds|Arnold's conjecture|augmentions
Akademický rok vypsání: 2024/2025
Typ práce: disertační práce
Jazyk práce:
Ústav: Matematický ústav UK (32-MUUK)
Vedoucí / školitel: Roman Golovko, Ph.D.
Řešitel:
Zásady pro vypracování
The thesis aims to investigate the quantitative aspects of contact topology related to Legendrian submanifolds and Lagrangian cobordisms between them. Among the questions to study there are the numerical aspects of Arnold's conjecture under various geometric restrictions, the size of Lagrangian cobordisms and the numerical analysis of augmentations.


Hlavním cílem je studovat kvantitativní aspekty kontaktní topologie související s Legenreovými subvarietami a Lagrangeovými kobordismy mezi nimi. Mezi otázky ke studiu patří numerické aspekty Arnoldovy domněnky pod různými geometrickými omezeními, velikost Lagrangových kobordismů a numerická analýza augmentací.
Seznam odborné literatury
B. Chantraine, G. Dimitroglou Rizell, P. Ghiggini and R. Golovko, Floer theory for Lagrangian cobordisms,
Journal of Differential Geometry, Volume 114, Number 3 (2020), 393-465.

G. Dimitroglou Rizell and R. Golovko, The stable Morse number as a lower bound for the number of Reeb chords,
Journal of Symplectic Geometry, Vol. 16, No. 5 (2018), 1209-1248.

T. Ekholm and J. Etnyre and M. Sullivan, The contact homology of
Legendrian submanifolds in R2n+1, J. Differential Geom. 71 (2005),
no. 2, 177–305.

Y. Eliashberg, A. Givental and H. Hofer, Introduction to symplectic
field theory, GAFA 2000 (Tel Aviv, 1999), Geom. Funct. Anal. 2000,
Special Volume, Part II, 560–673.

J. Sabloff and L. Traynor, The minimal length of a Lagrangian cobordism between Legendrians
Selecta Mathematica, Volume 23, pages 1419–1448, (2017).




 
Univerzita Karlova | Informační systém UK