Témata prací (Výběr práce)Témata prací (Výběr práce)(verze: 381)
Detail práce
   Přihlásit přes CAS
Zjišťování mokrého sněhu z radarových dat
Název práce v češtině: Zjišťování mokrého sněhu z radarových dat
Název v anglickém jazyce: Using SAR data for wet snow monitoring
Klíčová slova: dálkový průzkum, vodní hodnota sněhu
Akademický rok vypsání: 2013/2014
Typ práce: diplomová práce
Jazyk práce: čeština
Ústav: Katedra aplikované geoinformatiky a kartografie (31-370)
Vedoucí / školitel: doc. Ing. Jan Kolář, CSc.
Řešitel: skrytý - zadáno vedoucím/školitelem, čeká na schválení garantem
Datum přihlášení: 09.06.2014
Datum zadání: 09.06.2014
Datum odevzdání elektronické podoby:27.08.2014
Datum proběhlé obhajoby: 16.09.2014
Oponenti: Mgr. Jana Součková
 
 
 
Předběžná náplň práce
Sledování sněhové pokrývky je důležité pro vodohospodářskou politiku i pro zlepšování hydrologických modelů. Z řady parametrů popisujících fyzikální stav sněhu je důležitý obsah vody. Míra mokrého sněhu a rozložení jeho výskytu v krajině má význam pro odhad objemu vody ve sněhové pokrývce a následně o potenciálních možností záplav při jarním tání a jejich rozsahu.
Cílem práce bude seznámit se s aktuálními metodami určování mokrého sněhu z družicových dat dálkového průzkumu a posoudit jejich vhodnost pro využití pro data použitá v práci. Úkolem práce je navrhnout úpravu dosavadních použivaných metod a modifikovanou metodu použít pro ověření na testovacím území. Součástí bude i navržení metody verifikace výsledku získaného z družicových dat s daty naměřenými na pozemních stanicích.
Předběžná náplň práce v anglickém jazyce
Snow cover monitoring is important for water management policy and for improving hydrological models. The snow water content is important parameter from a number of parameters describing the physical condition of snow. The rate of wet snow and distribution of its occurrence in the landscape is important for the estimation of water ewuivalent, and consequently, for the potential possibility of flooding during the spring floods and their extent.
The aim of the work is to explore current methods of determining the wet snow from satellite remote sensing data and to assess the methods suitability for the data used in the work. The task of this work is to propose changes to existing methods and to apply the modified method on the test area. It will also propose methods for verification of the results obtained from satellite data with data measured at ground stations.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK