Témata prací (Výběr práce)Témata prací (Výběr práce)(verze: 368)
Detail práce
   Přihlásit přes CAS
Neslyšící dítě a jeho výchova v rodině
Název práce v češtině: Neslyšící dítě a jeho výchova v rodině
Název v anglickém jazyce: Deaf child and his upbringing in a family
Klíčová slova: Diagnostika, kazuistika, komunikace, raná péče, rodina, rozvoj jedince, sluchové postižení.
Klíčová slova anglicky: Diagnosis, case history, communication, develpoment of the individual, early care, family, hearing defekt.
Akademický rok vypsání: 2013/2014
Typ práce: bakalářská práce
Jazyk práce: čeština
Ústav: Katedra speciální pedagogiky (41-KSP)
Vedoucí / školitel: PhDr. Miroslava Kotvová, Ph.D.
Řešitel: skrytý - zadáno vedoucím/školitelem
Datum přihlášení: 24.01.2014
Datum zadání: 24.01.2014
Datum a čas obhajoby: 27.05.2015 08:30
Místo konání obhajoby: M. Rettigové 4, Praha 1, R126, 126, 1. patro, vlevo, zadní trakt
Datum odevzdání elektronické podoby:09.04.2015
Datum proběhlé obhajoby: 27.05.2015
Předmět: Obhajoba bakalářské práce (OSZD004)
Oponenti: doc. PhDr. Kateřina Hádková, Ph.D.
 
 
 
Předběžná náplň práce
Práce se věnuje problematice sluchového postižení především v rodinném prostředí. Cílem je představení sluchového postižení, zmapování situace rodiny, do které se narodí dítě se sluchovým postižením a možnosti jeho výchovy. Teoretická část práce obsahuje vymezení základní terminologie, etiologie, klasifikace, diagnostiky, terapie a kompenzace. Praktickou část práce představuje šetření realizované pomocí metod rozhovoru a pozorování. Práce je rozdělena do tří částí. První se věnuje sluchovému postižení obecně. Prostřední část již pracuje s rodinou dítěte se sluchovým postižením. Získaná data byla následně použita ve třetí části v kazuistice, v ní je popsán vývoj chlapce se sluchovým postižením a zároveň také výchovné přístupy uplatňované rodinou.
Předběžná náplň práce v anglickém jazyce
This thesis discusses the issue of hearing defects predominantly within a family environment. The purpose of this work is to present the hearing defects and to map the situation of a family to which a child with hearing defect is born and what the options of education for such children are. The theoretical part contains the definition of basic terminology as well as etiology, classification, diagnostics, therapy and compensation. The practical part of the thesis deals with a research carried out on a basis of dialogue and observation. The work is divided into three parts. The first part is concerned with the hearing defects in general. The second part is already devoted to a family with a child born with a hearing defect. The acquired data were subsequently applied in the third part, in a case history of a boy suffering a hearing defect. The educational approach applied by the family is also part of the final section of the thesis.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK