AnketaAnketa(verze: 652)
V letním semestru akademického roku 2018/2019 probíhá sběr dat 13.05.2019 - 18.09.2019.
   Přihlásit přes CAS
Připomínky k výuce (Oba semestry)
   
Předmět: Katedra:
Typ:
 • Není vybraný rok, zobrazují se pouze komentáře méně než 5 roky staré
Při výběru garanta předmětu se zobrazují připomínky jak k němu, tak ke všem vyučujícím daného předmětu. Při výběru vyučujícího, který garantem není, se zobrazují připomínky vztažené pouze k němu.
Mgr. Josef Amemori [32-KAM], Diskrétní matematika [NDMI002, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Vyučující měl dobře rozmyšlený obsah cvičení, příklady byly rozebírány na tabuli. Do hodin přinášel nádech pohody, písemné práce a domácí úkoly byly odpovídající probrané látce, při dotazu k výuce ochotně odpověděl, doporučil studijní materiály. Slovní hodnocení písemných prací a domácích úkolů studentovi většinou přesně řeklo, co mohl udělat lépe, aby získal vyšší bodové hodnocení.
I když bylo toto cvičení určeno jiné paralelce přednášek, neměla jsem se sledováním hodiny a vypracováním úkolů a písemných prací problém.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 20.01.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Oceňuji výběr zajímavých příkladů, asertivitu. Celkově působil a působí dobrým dojmem.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 10.01.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Naprostá spokojenost. Testy lehčí, domácí úkoly obtížnější, body, které člověk dostane nejsou zadarmo a jsou zasloužené - velmi spravedlivé (průběžná příprava a body ukazují snahu a schopnosti studenta tj. narozdil napriklad od stylu 2 pisemky za semestr). Velmi poučné, snaží se dobre vysvetlit zakladni principy vsech latek, snazi se i donutit studenta, aby zmenil pristup k matice (pokud ho jeste nema) a donutit ho, aby pristupoval spravne a exaktne k matematice.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 08.01.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Skvělé, zábavné a užitečné cvičení.
Maximilian Kulikov, 08.01.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Ze všech cvičení v prváku byly tyto ty nejpřínosnější. Vyučující opravdu umí vysvětlovat i ty složitější koncepty a k na první pohled zdánlivě bezvýznamným záležitostem uvádí vhodné příklady z praxe jako doplnění výkladu. Celkově je cvičení vhodně vyvážené obecným přehledem témat, zajímavostmi z praxe, občas i z historie a aktivním zapojením studentů v hodině.
Zápočet získat není příliš jednoduché, ani příliš náročné. Písemky každou hodinu donutí se učit průběžně a domácí úkoly obsahují často velmi zajímavé úkoly, co přinutí se nad tématem spíše zamyslet, než mechanicky počítat. Nutný počet bodů je dobře nastaven, do vánoc se dá bez problému zápočet splnit při pravidelném plnění domácích úkolů, písemek a navíc i bodů za aktivitu v hodině. Na druhou stranu i při poížích je vždy možné písemky opravovat a řešit bonusové série domácích úkolů.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Pán Amemori bol veľmi precízny a férový cvičiaci, všetky materiály dával včas na web a vždy prišiel pripravený.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 17.01.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Vzhledem k tomu že to bol jeho prvý rok ako cvičiaceho bolo to celkom fajn. Nebolo to ani najlepšie ani najhoršie cvičenie v semestri rozhodne oceňujem písomky každú hodinu a úlohy tiež, avšak na cvičeniach sme niekedy riešili "pekné" matematické príklady, ktoré málokto chápal a boli pokročilé k tej látke, tudíž ji moc nevysvetľovali.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.01.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Skvelý cvičiaci, ktorý vie zaujať. Učivo vie veľmi dobre a zrozumiteľne vysvetliť. Veľmi pomohla motivácia od cvičiaceho, ktorý vysvetlil, kde by sme mohli jednotlivé teoretické vedomosti neskôr uplatniť (napr. využitie teórie pravdepodobnosti pri programovaní zameranom na robotiku). Týmto ukázal, že to, čo sa učíme nie je len taká bezvýznamná teória, ktorú nikdy nebudeme potrebovať. Domáce úlohy boli pomerne náročné - vždy som potreboval niekoľko hodín na ich vyriešenie, ale s pomocou kníh a Internetu sa to dalo zvládnuť. Písomky boli primerané - vždy z toho, čo sa preberalo na predchádzajúcej hodine. Pri udelený zápočtu bol neskutočne ústretový a férový - dával rôzne bonusové úlohy (veľmi náročné, ale dali sa z nich nazbierať body naviac). Taktiež oceňujem to, že dával body naviac pri domácich úlohách a písomkách, ak sme použili na riešenie problému nejaký zaujímavý spôsob.
Mgr. Eva Buriánková [32-KMA], Matematická analýza I [NMAI054, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Velmi dobré cvičení, Buriánková u každého typu příkladu ukáže "vzorové řešení" (jak ho správně zapsat, atd.), pak zadá obdobné příklady a po určité době ukáže správné řešení. Dobře připraví na zkouškovou písemku. Jen občas trochu hledá slova, kterými něco vysvětlit :), nicméně to nebrání pochopení.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Velmi milá a ochotná cvičící. Během cvičení se snaží všechny zapojit do počítání příkladů na tabuli.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 12.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Zdálo se mi, že cvičící nás zkoušela naučit více svůj způsob myšlení, než podrobně probírat témata. Některé příklady byly nedokončené, nebo se mi zdály příliž zběžně vysvětlené, s tím, že na podrobnější vysvětlení nebyl čas.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.01.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Bolo vidno že skúseností s vedením cvičení ešte niesu úplne bohaté, ale napriek tomu som chápal, tempo bolo fajn a zápočet lahoda..., oceňujem úsmev a kopec smiechu na hodinách.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.01.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Občas zmatená, zamotávala se do vysvětlování příkladů, měla problém s pochopením dotazů studentů, většinou na ně odpovídali ostatní spolužáci
Mgr. Pavel Dvořák [32-IUUK], Diskrétní matematika [NDMI002, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Odůvodnění řešení příkladů je občas slabší.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Cvičení bylo velmi interaktivní. Kdo chtěl, tak mohl k tabuli a jeho řešení pak bylo buď opraveno, nebo schváleno, nebo ukázáno jednodušší. Většinou jsme počítali sami a pak někdo šel ukázat své řešení. Když něco nebylo jasno nebyl problém se zeptat znova byl zopakován postup.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 13.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Připravené vytiské příklady na každou hodinu oceňuji. Aktivita studenta odměňována (když student pošle úkoly dříve, bude mu povězeno, co je špatně, a dostane možnost je do deadline poslat znova opravené). Při rozdávání zápočtů vstřícnost a možnost získání i při nedostatku bodů.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 13.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Skvělý cvičící, na začátku hodiny se rozdají příklady a po zbytek hodiny se postupně řeší u tabule. Jakmile si někdo není jistý, cvičící vše vysvětlí, většinou řešení i stručně shrne, takže pokud člověk nepochopil řešení spolužáka, chytne se pak. I přes to se ale hodina nevleče. Krom toho pro zápočet není nutná docházka, takže když je člověku vše jasné, stačí dělat domácí úkoly a dostavit se pouze na testy. DÚ a testy jsou férové - podobně složité jako úkoly na hodinách, občas i jednodušší.
Andreas Emil Feldmann, Dr. [32-KAM], Diskrétní a spojitá optimalizace [NOPT046, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.06.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Like,Mr Tiwary, I would say that Mr Feldmann was very patient with everyone and very willing to answer questions.
Andreas Emil Feldmann, Dr. [32-KAM], Diskrétní a spojitá optimalizace [NOPT046, přednáška]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.06.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Mr Feldmann was very good and prepared to answer very question that we had.
doc. RNDr. Jiří Fiala, Ph.D. [32-KAM], Diskrétní matematika [NDMI002, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.02.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Vyučující je velmi vstřícný, dobře vysvětluje, na dotazy odpovídá konkrétně.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Nejlepší cvičící, jakého jsem zažil. Po mlživých přednáškách přišla osvěta na cvičeních. Cvičící byl ochoten vše znovu vysvětlit a zadával názorné a pěkné úlohy. Kladně hodnotím i písemnou práci na začátku každé hodiny a domácí úkoly, jejichž řešení bylo s každou další hodinou a našimi znalostmi lehčí a lehčí.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Pěkně zopakoval základní věci z přednášky, zajímavé příklady.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.02.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Pane docente, děkuji Vám za skvěle vedené cvičení v průběhu celého semestru, ulehčil jste mi pochopení diskrétní matematiky.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 22.01.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Rozhodne jeden z najlepších učiteľov, ktorých som mal na cvikách v prvom semestri. Systém písomiek a domácich úloh každý týždeň je skvelý, jednak prinúti študenta si to aspoň raz do týždňa pozrieť a tak sa sústavne pripravovať a jednak mi to príde objektívnejšie hodnotenie, než jedna zápočtová písomka, ktorá sa buď vydarí, alebo nie. Pán doc. Fiala bol vždy ochotný vysvetliť nám, čomu sme nerozumeli a jeho trpezlivosť je obdivuhodná. A vlastnoručne písaná príprava na prednášky bola na nezaplatenie pri učení sa na skúšku, aj keď občas rozlúštiť niektoré slová bolo ťažšie než pochopiť dôkaz o 5 barvách :)
Autor příspěvku je pořadateli ankety známý, 05.01.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Som nadmieru spokojna, asi najlepši vyučujici ktorého jsem mela. Na hodiny som sa tešila, výklad bol vždy podaný v zabavnej a motivujucej forme a hlavne zrozumitelnej, a nesmiem zabudnut na to že nam na hodinach spieval napr. pesničku o grafoch alebo hovoril ''rozpravky'' na dané definicie a vety. Ocenujem aj, že každu hodinu sme pisali menšie pisomky a každu hodinu odovzdavali domacu, čo považujem asi za najviac objektivny sposob ako udelit započet. Aj tie najtažšie veci vedel podat lahko a tak že im študent porozumel. Na každu otazku sa snažil vždy odpovedat v dostatočnej miere. Bola by som rada ak by vyučoval viac predmetov alebo prednašal nabuduce. Z mojej strany maximalna spokojnost. Zatial najlepši učitel, ktorého som spoznala tu na MFF.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Docent Fiala stejně tak jako dobře přednáší, dobře i cvičí. Má nadhled nad probíranou látkou a často poskytne zajímavý úhel pohledu na daný problém. Systém týdenních domácích úkolů a pětiminutovek na začátku každého cvičení se může ze začátku zdát jako návrat na ZŠ, ale donutí Vás pravidelně se připravovat, a postupně vstřebávat látku (a to se vyplatí).
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. Ročník, Matematika, bakalářské
snaha vysvětlit probíranou látku tak, aby ji studenti pochopili
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 12.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Cvičenia s pánom docentom boli pre mňa veľmi prínosné, jednak pre to, že cvičiaci zároveň prednáša, takže prenášanej látke som pochopil z teoretickej aj z praktickej stránky predmetu, ale hlavne kvôli vysokým nárokom pána Fialu, ktoré ma nútili sa týždenne dôsledne pripravovať na cvičenie, ale aj na prednášku zároveň. Pre mňa toto cvičenie do poslednej bodky splnilo, čo som si pod štúdiom na matfyze predstavoval. Študentom čo sa na cvičenie s pánom docentom hodlajú zapísať odporúčam sa na cvičenia dôsledne pripravovať a pochopiť do podrobna príklady preberané na cvičení.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Pohodová atmosféra cvičení, kde se dobře učilo. Dobrá byla také debata o výsledcích po složitějších příkladech, kdy člověk přesně věděl, proč mu co nevyšlo. Způsob získávání zápočtu je výborný, nutí učit se průběžně, což velice pomáhá zejména před zkouškovým. studentům také odpadá před již tak dost stresujícím období zkouškového zápočtový test, což je asi tak nejlepší věc všech dob.
S doc. Fialou se vždy dá individuálně řešit jak písemná práce, tak domácí úkol. Dají se "reklamovat" známky a stejně tak mluvit o chybách, pokud si není student zcela jist, co udělal špatně.

Zlepšit se nedá asi nic, je to krása :D

Dalším studentům bych doporučil zapsat si toto cvičení rychle, než bude plné a budou muset na jiné.
doc. RNDr. Jiří Fiala, Ph.D. [32-KAM], Diskrétní matematika [NDMI002, přednáška]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Výborný vyučující, nenapadá mě co vytknout. Velmi oceňuji zveřejněné poznámky.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Pan Fiala velmi srozumitelně přednáší, předmět má velmi dobře připravený spolu s jeho poznámkami na jeho stránkách. Ve spojení s Kapitolami z diskrétní matematiky mocná kombinace. Přehledně píše na tabuli a vše má velmi dobře strukturované.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Látku umí dobře přednést a jeho výklad je pochopitelný, doporučuji.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 18.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Prednášky boli okej, mnoho vecí a dôkazov sa nedalo pochopiť na prvýkrát (pre bežných ľudí), ale po čase snahy a rozmýšľania to šlo. Přednášející sa naozaj snažil vysvetliť učivo kvalitne aj na príkladoch, čo bolo super. Priestor na otázky bol tiež dostatočný. Veľmi oceňujem poznámky z prednášky na stránke prednášejícího, pomohli pri učení sa na skúšku.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Pan docent Fiala je skvělý přednášející, téma ho zjevně baví a látku doplňuje o četné příklady, snaží se přiblížit probírané matematické struktury realitě. Písmo je občas nečitelné, ale po druhé nebo třetí přednášce si student zvykne. K dispozici jsou jeho zápisky k předmětu které srozumitelně a uspořádaně pokrývají rozsah předmětu (doporučuji stáhnout a vytisknout nejlépe na začátku semestru / nejhůře před začátkem zkouškového).
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 14.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Veľmi dobré vysvetlenie problémov, na internete zverejňuje svoje vlastné poznámky, občas ho ale nie je veľmi dobre počuť
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 12.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Nemám připomínky. A děkuji za předtermín.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Přehledný, srozumitelný výklad látky, není těžké dávat na přednáškách pozor. Poznámky na tabuli dávají smysl, na webu pak zveřejňuje ještě své poznámky k hodině, pokud tedy člověk chybí, může si dohledat důležité informace i tam. Jen písmo občas nejde přečíst, na přednáškách tedy doporučuji sedět spíše vepředu.

Zkouška kombinuje teoretickou znalost a schopnost znalosti aplikovat na příkladech.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 07.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Dakujem panovi Fialovi za prijemne stravene pondelky. Ucivo bolo v dobrom pomere skombinovane s prikladmi a roznymi pribehmi, tak ze ma to motivovalo a pomohlo mi to prepojit matemetiku s praxou.

Predvianocna piesen o piatich farbach bola super!
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Najlepšie prednesený predmet v prvom semestri. Všetko na prednáškach bolo zrozumiteľné, dôkladne vysvetlené, prednášky boli obohatené vtipnými príkladmi a vždy vládla príjemná a pokojná atmosféra.
Predtermín skúšky bol síce náročný, ale fér a tiež sa dal bez problémov zvládnuť, pretože takmer celá látka bola prednesená už pred ním.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. Ročník, Matematika, bakalářské
Vřelý přístup a snaha vysvětlit probíranou látku
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 31.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
U vyučujících některých prváckých předmětů mi připadalo, že je příliš nebaví látka, kterou učí (což ale není překvapivé). U doc. Fialy tomu tak nebylo, výklad měl hlavu a patu.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 18.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Moj oblubeny prednasajuci v prvom semestri. Posobi priatelsky a zaroven reprezentativne. Preberanu latku zbytocne nekomplikuje a (aspon pre mna) zrozumitelne vysvetluje. Co sa tyka skusky, bol som na predtermine, ktory je iba pisomny a je udajne o nieco tazsi, ale neuspech sa nezapisuje. Vyucujucemu do pridava pracu, ale myslim si, ze je to skvela vec, pretoze student, co od toho cakat a kde ma medzery.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 17.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Sympatický přednášející, který dokáže situaci i odlehčit. Písmo horší, nicméně je zde maximální snaha o zlepšení!
Autor příspěvku je pořadateli ankety známý, 16.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Líbí se mi koncept neuspěchané výuky, učivo se mi dařilo pochopit během výuky. Naskenované poznámky mi také velmi pomohly. Subjektivita jedničky z předtemínu
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 13.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Systém pětiminutovek a domácích úkolů mi sedl více než velké zápočtové písemky z jiných předmětů, člověk se aspoň připravoval průběžně. Těžké příklady jsme mnohdy řešili kolektivně s občasnou radou pana docenta Fialy, párkrát i formou soutěže mezi řadami. Vřele doporučuji.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Oceňuji přístup doc. Fialy ke studentům, atmosféra přednášek s ním byla uvolněná a celkově bylo dobré prostředí ke studiu. Oceňuji také možnost předtermínu pro zkoušku.

Zlepšit by mohl doc. Fiala písmo při psaní na tabuli... občas bylo opravdu skoro nečitelné. Nicméně se vždy dalo zeptat na text napsaný.
Andrew Goodall, Ph.D. [32-IUUK], Diskrétní matematika [NDMI002, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 06.02.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
The first reaction on the teacher was 'Wow, he finished Oxford!'. Firstly, I was overwhelmed being a student of Dr. Goodall and I thought the teacher would be quite conceited (because I would if I finished Oxford!!!) but I found him very supportive and open-minded tutor then.
He is not such a type when one doesn't care of your results, he always was available via e-mail and also in his office and spent a lot of time after classes with his students trying to explain maths.
Also, during classes, he was open for discussions and never rejected any ideas and never derided not-very-smart ones. The speed of his classes was very convenient and everyone, even the slowest student, had enough time to realize what was going on. That is why everyone loved the professor.

To conclude, you should be very glad if you find professor Goodall among your tutors!
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.01.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Aside from being present and available throughout the whole semester Mr.Goodall can easily and willingly understand where each student is standing and what they seem to be looking at. Its a hard enough job and at times it was clearly tough non the less he's ability to actually engage with the classroom's struggles and clear up thoughts or questions made everything about discrete math interesting. He didnt only cover the subject at hand he was constantly building on top of it, relating one thing to another. It was nice to meet someone so effortlessly passionate about his subject, seems catchy.
Mgr. Petr Honzík, Ph.D. [32-KMA], Matematická analýza I [NMAI054, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Moc dobré cvičeni. Nejprve ukazuje, jak řešit a jaké věty musime použivat.
Odpovida na každou nejhlupou otazku.
Mgr. Petr Honzík, Ph.D. [32-KMA], Matematická analýza I [NMAI054, přednáška]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 25.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Oceňuji přednášejícího, že psal veškerý text na tabuli, tedy jako příprava na zkoušku mi sloužil převážně sešit se zápisky z přednášek (protože pro náš obor není dostupná literatura s důkazy z našeho omezeného spektra znalostí vět). Na internet dal k dispozici seznam vět, které bude požadovat a předem nastínil, jak bude zkouška vypadat. Ochotně odpovídal na dotazy. Po písemné práci je možná domluva na konzultaci a vysvětlení postupu řešení příkladů z testu.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 25.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Zprvu na mě pan Honzík působil trochu chladně, ale v průběhu semestru jsem zjistil, že má smysl pro humor a je to úplně pohodový přednášející.

Je pravda, že písmo je občas nečitelné, ale pokud víte o čem se přednáší, není to žádný zásadní problém. U zkoušky byl pan Honzík velmi vstřícný a lidský.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Srozumitelně vysvětluje, trochu mi chybí praktické aplikace a příklady, přednáška je především o větách a důkazech (v porovnání s lin. algebrou a diskrétkou příliš teoretické).
Oceňuji že připravil plán cvičení (i pro ostatní přednášející), cvičení tak dobře navazovalo na přednášku a požadavky ke zkoušce.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 20.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Občas docela zmatený výklad.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 12.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Na přednášce při dokazování občas něco vynechá a pak to tam v půlce doplní.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.01.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Hodila by se ucelená skripta i s důkazy, záznamy z přednášek nebo něco podobného.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.01.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
snad kdyby šlo zlepšit rukopis
Mgr. Radek Hušek [32-IUUK], Diskrétní matematika [NDMI002, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Dobrý cvičící, na začátku rozdá cvičení seznam příkladů k samostatnému řešení, pak obchází studenty a pomáhá. Ke konci cvičení ukazuje řešení, dobře ho vysvětluje. Bohužel často nestihne všechny příklady.

Oceňuji, že yadávané příklady tematicky dobře odpovídají těm u zkoušky.
Mgr. Vojtěch Kaluža, Ph.D. [32-KAM], Matematická analýza I [NMAI054, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Celkem náročné cvičení, ale hodně toho cvičící naučí a skvěle připraví na zkoušku (v podstatě jsem se nemusela už žádné příklady na zkoušku). Cvičící vždy na začátku zopakuje nejdůležitější definice a věty. Na každé cvičení jsou domácí úkoly, které patří k těm těžším. Během semestru se píší dva testy, oba dva jsou celkem těžké.
Mgr. Tereza Klimošová, Ph.D. [32-KAM], Matematická analýza I [NMAI054, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Paní doktorka Klimošová si na tabuli často kouzlí své postupy bez dostatečného vysvětlení, chybí mi tam návody, kde a kdy postupy řešení příkladů používat. Žádný vztah ke studentům. Obtížnost zápočtových testů a domácích úkolů není adekvátní k probrané látce na cvičení a stejně tak i jejich hodnocení. Paní doktorka sice nabízí konzultační hodiny, ale necítíte se na nich příliš vítáni. Zkouška adekvátní k zápočtovým testům (ale jak již výše zmíněno, ty nejsou adekvátní k probrané látce).
Maximilian Kulikov, 02.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Spíše mechanický dril použití jednotlivých vět a definic, což je důležité, ale také spíše něco, co by student zvládl i sám. Význam cvičení tedy tímto trochu klesá. Domácí úkoly byly nejlepším způsobem procvičení a písemky byly vpohodě, akorát trochu stresující, když se k zápočtu nepočítá nějaký průměr písemek, ale podmínka, že každá z písemek je napsána aspoň na 50%.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 10.01.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Ze začátku jsem byl trochu v rozpacích, ale postupem času jsem si zvykl na takový velmi exaktní přístup k matematické analýze. A upřímně musím uznat, že v porovnání s ostatními cvičeními, jsme jednak uměli spočítat víc a těžší věci a hlavně jsme je i správně zapisovali. Dobře ukazuje přesný přístup. Cvika jsou náročná a probíhají ve vysokém tempu, ale u tohoto predmetu je to potreba. Jediné, co se mi nelíbí, je styl 2 písemky za pololetí a obě se musí podarit - neprijde mi to uplne spravedlive (ale to uz je asi osobni nahled).
Mgr. Tereza Klimošová, Ph.D. [32-KAM], Matematická analýza I [NMAI054, přednáška]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Spousta studentů by ocenila podrobnější vysvětlení důkazů. Paní doktorka působí často nervózně a většinou to vypadá, že ji dotazy spíše obtěžují a odpověď na ně nebývá zcela dostačující. Vztah ke studentům je téměř nulový, pamatuji si, že v den zápočtového testu po skončení přednášky opustila učebnu jako první, aniž by dala prostor studentům se na ni osobně obrátit s dotazy.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Terka chodila na přednášky připravená a vypadalo to že probírané látce rozumí. Všechny dotazy se snažila zodpovědět. Uvítal bych, kdyby u každé věty nejdříve řekla lidsky, co věta znamená a jaká je myšlenka důkazu a teprve poté zapsala na tabuli formální znění a důkaz. Dělala to často stručně po provedení formálního důkazu, většinou jsem to ale nestačil vnímat, protože jsem ještě opisoval z tabule jeho znění, které mi vůbec nedávalo smysl. Myslím si, že kdybych měl představu o významu věty a myšlence důkazu, formální znění by se mi mnohem lépe chápalo.
Zkouška mě trochu překvapila tím, že Terka většinou nechtěla důkazy vět, ale spíše nějaké příklady pro které věta platí či neplatí a které zároveň něco splňují. Nestačí se tedy naučit nazpaměť důkazy všech vět (což je dobře).
Pár dní po zkoušce jsme všichni měli možnost přijít konzultovat opravené písemky. Terka mi velmi ochotně vysvětlila všechny nejasnosti, přičetla mi body, které mi opravovatel omylem odečetl a poté ještě vymyslela, kde mi může přičíst další, když mi chyběl 1 bod do jedničky.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 08.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Ke stylu přednášení paní Klimošové nemám žádné výhrady. Přednášelo se částečně ze zápisků z přednášek od pana Klazara, Pickových tisícistránkových skript a nějakých vlastních nápadů. Při učení na zkoušku mi občas nějaké důkazy nebyly úplně sympatické, takže jsem se spíš učila z Klazarových zápisků. Zkouška byla pouze písemná. Pouhým memorováním vět a důkazů zkoušku nenapíšete, pokud tomu ale porozumíte, pak by to neměl být problém.
Maximilian Kulikov, 02.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Vcelku nepříliš zajímavě podáno, ale chápu, že ne všechna matematika musí být extra zajímavá a něčím se člověk holt musí prokousat i bez nějaké té vášně k tématu. Vyloženě špatného nic říci nemohu. Struktura látky byla jasná, formulace pochopitelné. Oceňuji pravidelné updaty webu s probranými tématy. Jasné pokyny ke zkouškové písemce (seznam zkoušených pojmů) a vhodný rozsah otázek takový, že nedojde k situaci, kdy ztratíte velkou část bodů kvůli jedinému zapomenutému pojmu, ale na druhou stranu se v seznamu pojmů upozorňuje na definice, bez kterých zkoušku neuděláte a navíc byly ve zkoušce trochu zákeřnější otázky např. změřené na detaily podmínek ve větách.
Shrnuto přednáška nic moc zajímavého, ale na úrovni a zkouška zřejmě dobře promyšlená.
RNDr. Dušan Knop, Ph.D. [32-KAM], Diskrétní matematika [NDMI002, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Cvičení mi připadaly celkem obtížná, ale rozhodně ne nedatelné. Dobře připraví ke zkoušce, když se musíte v průběhu roku všechno učit, spousta věcí zůstane v hlavě.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 18.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Bosý cvičící s džbánom čaju v ruke a prefíkaným úsmevom na tvári ohromil, akonáhle prvýkrát vošiel do učebne. Prečo je bosý? Čo za čaj to pije? Veľakrát som si ozaj chcela doniesť hrnček, tak ako povedal, ale komu by sa chcelo.
Kôpky papierov s príkladmi na každé cviko ohúrili tiež, ale nie veľmi pozitívne... Boli ľudia, ktorí s cvikom problém nemali, boli aj takí, čo sa väčšinu času nechytali (napr. ja). Z môjho pohľadu príklady (väčšinou) ťažké na samostatnú prácu, ale keď už sme ich počítali spolu na tabuľu, niečo mi to dalo. To že na každé cviko trebalo spraviť domácí ůkol bolo v daný moment trocha nepríjemné, ale donútilo to človeka učiť sa a premýšľať, čo je veľmi dobre a nemenila by som. Celý semester mi prišiel ako morenie sa, ale nakoniec som zistila, že som tú diskrétku celkom pochopila, a bola som dokonca rada.
Cvičící na prvý pohľad pôsobí trochu... Arogantne a ignorantsky, ale ozaj iba na prvý až tretí pohľad. V skutočnosti je ochotný pomôcť a poradiť, konzultovať kedykoľvek, a dať niekoľko šancí na získanie zápočtu, takže super. Len niekedy chce od študentov, aby až príliš veľa sami rozmýšľali, a to niekedy bolí.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 17.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Férové jednání, smysl pro humor. Látka poměrně zvládnutelná, nicméně někdy byl potřeba širší výklad příkladů.
Mgr. Peter Korcsok [32-IUUK], Diskrétní matematika [NDMI002, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Přiznám se, že ze začátku jsem z cvičení odcházel naprosto vyděšený, že bych nikdy sám nepřišel na to, jak se probírané příklady řeší. Postupem času se to ale docela zlepšilo a koncem semestru byly cvičení docela fajn.

Líbil se mi systém, jakým se dal získat zápočet, že si každý mohl vybrat podle svých možností, jak ho získá, takže lidi jako já, kteří neměli tak dobré výsledky z písemek se museli o to víc snažit v úkolech a podobně.

Nemám sice moc jak to porovnat, ale toto cvičení mi z v porovnání s analýzou a lingebrou připadalo nejnáročnější, ale rozhodně zvládnutelné s trochou snahy. Navíc je možné se na ledasčem dohodnout a cvičící rád vyjde vstříc.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 12.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Všechno bylo připraveno, svázano s přednáškou. Výklad dobrý. Velké plus je tištěné zadání, které je rozdáváno každou hodinu.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.01.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Kvalitně připravená výuka - materiály na hodinách, domácí úkoly i testy. Přehledně a včas zveřejněná bodování na stránkách. Ochota pomoci a řešit případné problémy.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.01.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
S vyučujúcim som bol nadmieru spokojný, oceňujem ochotu pomôcť, ak študent niečomu nerozumel tak mu nerobilo problém vysvetliť z iných uhlov pohladu, zápočet sa dal získať vela spôsobmi a tak na slabšieho študenta nebol zbytočne vyvýjaný nejaký stres... ak bude možnost si cvičiaceho vybrať na kombinatoriku tak nebudem váhať si ho vybrať znovu
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 10.01.2018, 2. ročník, Psychologie, bakalářské
Oceňuji hlavně vstřícnost a ochotu, vždy jsme se mohli na cokoli zeptat, domluvit se na konzultace a Mgr. Korcsok se vždy snažil vše osvětlit. Na druhou stranu jsem občas měl pocit, že zbytečně spěcháme, jako bychom za všech okolností museli spočítat všechny připravené příklady.
Zvážil bych taky jiný způsob vedení cvičení: místo toho, aby si každý o problému přemýšlel sám a pak se jen nahlas říkaly výsledky, by mohly být problémy řešeny společně a nahlas. Podle mého by to bylo lepší z toho důvodu, že se někdo občas může stydět nahlas říct, že něčemu nerozumí. V momentě, kdy by o problému přemýšleli všichni společně a nahlas, by takovému studentovi byl postup řešení ostatními vysvětlen, aniž by se musel ke své nechápavosti přiznávat.
Mgr. Martin Koutecký, Ph.D. [32-IUUK], Diskrétní matematika [NDMI002, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 16.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Super cvičící!
RNDr. Naděžda Krylová, CSc. [32-KAM], Matematická analýza I [NMAI054, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Paní Krylová je moc milá a vždycky ochotná s čímkoliv pomoct. Vysvětluje věci tak, aby je pochopili i začátečníci (asi protože učí na Příroďárně). Na všem se s ní dá domluvit.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 08.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Cvičení s paní Krylovou můžu jedině doporučit. Velmi jsem uvítala, že to bylo jediné ze cvičení, na které jsem chodila ráda a bez stresu - mimo jiné taky proto, že se píše jen jedna závěrečná zápočtová písemka. Dále se mi velmi líbilo to, že úkol byly víceméně dobrovolné, nehrálo se na žádné body a když jeden týden člověk nestíhal, tak je mohl odevzdat jindy. Na druhou stranu jsem nad úkoly bežně trávila 4-5 hodin. Velmi je doporučuji dělat a dělat je pečlivě. Často jsem třeba vůbec nevěděla, tak jsem studovala na internetu, v knížkách nebo se poradila s kamarády a vždy se mi podařilo něco odevzdat. K úkolům paní Krylová vždy napíše nějaké poznámky případně něco opraví - pro mě skvělý přístup, protože nemám problémy dělat věci čistě z dobrovolného zájmu (absence bodování tomu jen napomáhá). Pokud máte problém se sami motivovat k úkolům a práci v průběhu semestru, pak toto cvičení nebude pro Vás, protože se najednou ocitnete na prahu zkouškového bez jediné znalosti. Moje úkoly mi skvěle posloužily jako příprava na zápočtový test i na zkoušku.

Velmi kladně hodnotím to, že pro všechny spolužáky byla analýza obrovský strašák, zatímco já jsem vůbec nerozuměla, čeho se tak bojí.

Trochu bych vytkla to, že zhruba první měsíc jsme skoro vůbec nic nedělali. Taktéž pokud strávíte x hodin nad děláním úkolu, tak se budete na další hodině nudit, protože se často přesně rozebírají příklady z úkolu.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 22.01.2018, 2. ročník, Psychologie, bakalářské
Paní doktorka byla fenomenální.
S takovým nadšením z matematiky, které na nás přenášela, s takovou vstřícností, ochotou a snahou nás látku naučit a pomáhat nám, s takovou dobrou náladou jsem se u žádného jiného cvičícího na matfyzu nesetkal. Díky!
Oceňuji hlavně možnost utvářet si cvičení tak, aby nám vyhovovalo, zásobování velkou spoustou příkladů a problémů k procvičování a hlavně jasné návody, jak na problémy jít.
Na druhou stranu bych byl radši, kdyby se zápočet neudílel jen za jeden test na konci semestru, ale kdyby se jako na jiných cvičeních psalo více průběžných a menších testíků.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 2. Ročník, Informatika, bakalářské
Skvělé, srozumitelné, uchopitelné. Díky RNDR. Krylové jsem pochopil, k čemu je látka, kterou probíráme na přednášce, jak si ji představit a jak s ní pracovat.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Dobrá vyučující, bohužel neměla omezenou kapacitu cvičení, takže se tam přihlásilo mnoho studentů, což cvičení dost zhoršovalo.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 12.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Paní Krylová je výborná cvičící; snaží se, abychom látku pochopili, což nebyl pro mě problém. Také nemá problém pořádat konzultace mimo dobu cvičení, kde jsme mohli diskutovat ohledně teorie či procvičovat látku ještě déle.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Nejlepší cvičící. Je hodná a snaží se nám pomáhat. Spíš než hodiny mi pomohly konzultace, kde mi vše vysvětlila a já to i občas pochopila. Její úkoly a zápočty byly dost těžké, ale donutilo to člověka se naučit.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Musím sa priznať, že väčšinu semestru mi analýza nedávala zmysel, ale keď sme sa nakoniec dostali k funkciám tak sa všetko pospájalo.
Mali sme veľa úloh, ktoré neboli úplne povinné, ale vždy boli opravené a vysvetlené takže niečo si precvičiť nebol problém.
Zápočtový test bola v zásade skúška bez teórie, čo je dobre pretože v ňom vyšli najavo nedostatky, ktoré máme a slúžil ako dobré overenie našich znalosí z MA.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 03.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Kdyby byl každý cvičící takový, jako paní doktorka Krylová, myslím, že Matematická analýza by nebyl takový strašák prvního ročníku, jako je. V podstatě neomezená možnost konzultací, učivo podáváno srozumitelnou formou. Skvělé poznámky k jednotlivým učivům, včetně řešených příkladů.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 20.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Pani Krylova bola vzdy ustretova a davala nam viac nez dost prikladov na preriesenie. Ulohy boli tiez skvela vec. Pacil sa mi system uloh - dostavali sme casto naozaj tazke problemy, aby sme sa nad nimi zamysleli, pricom riesenia boli opravovane, ale nie hodnotene.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Velmi zábavné cvičení s příjemným vedením. Kombinace cvičení doktorky Krylové s přednáškami doc. Šámala udělala z Analýzy zdaleka nejzajímavější předmět.
RNDr. Naděžda Krylová, CSc. [32-KAM], Matematická analýza II [NMAI055, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 13.09.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Nejochotnější cvičící! Možná až moc hodná.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 03.07.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Skvělé cvičení, po jehož absolvování byla zkouška pro mě jednoduchá. Výklad byl srozumitelný a příklady dobře vysvětlené. Paní doktorka Krylová se snažila ve všem vyjít vstříc studentům a byla vždy ochotná sejít se na konzultaci a látku vysvětlit znovu. Také jsem velmi ocenil její nadšení pro matematiku a celkový milý přístup.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 14.06.2016, 2. ročník, Informatika, bakalářské
Každému studentovi dá šanci získat zápočet, nabízí velké množstí konzultací nejen e-mailových, ale i osobních (každý týden kolem výuky + kdykoliv během zkouškového období), není problém se na čemkoliv domluvit, zápočtové testy jsou vypisovány v SISu (minimálně 3 termíny), důkladná příprava příkladů.
Mgr. Jan Kynčl, Ph.D. [32-KAM], Diskrétní matematika [NDMI002, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Možno až príliš ľahké získať zápočet, ale na cvičeniach bolo všetko potrebné a dobrá príprava na skúšku
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.02.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Probíraly se úlohy všech úrovní složitosti, tedy na zkoušku připravily dostatečně. Celkově na cvičení vládla přátelská atmosféra. Jedinou výradou, kterou mám, je, že bylo možná až příliš lehké získat zápočet a to už před polovinou semestru, tedy studenti nebyli nijak motivováni připravovat se průběžně po celou dobu trvání semestru.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Super, procvičí se vše akorát bych asi u úkolů ocenil rozdělení do skupin, ze kterých by člověk musel mít určitý počet bodů nebo zvednutí bodové hranice, aby to člověka donutilo něco dělat celý semestr.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 18.02.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Pan Kynčl velmi dobře chápe, že jsme informatici. Díky tomu důkazy často ukazuje spíše algoritmicky, než čistě matematicky. Také je vidět, že se nebere úplně vážně (například na zápočet u něj nejsou zapotřebí body ale EXP a když se vám nějaký domácí úkol povede dobře, tak máte i achivement).
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Na cvičeniach sa počítali príklady, i keď cvičenia by mohli byť trošku akčnejšie, mohlo by sa toho spočítať viac.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 30.01.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Učiteľ rozprával často tak, že mu nebolo rozumieť a tiež dával veľmi veľa úloh na skoro každú hodinu, ale výsledkom toho som sa to dokázal naučiť a zápočet som splnil bez nejakej námahy.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 17.01.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Excelentný učiteľ, vždy som rád prišiel na jeho cvičenie, podával to naozaj pútajúcou formou. Rád by som si ho dal znovu.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 13.01.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Co nepoberete z přednášky a taky něco navíc se na tomhle cviku určitě naučíte. Spousta příkladů, všechno vysvětleno a čas si je vyzkoušet sám. Ideální. Jen nepodcenit zápočet, není to tak snadné, jak se zdá.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
vždy dal dost úkolů, aby se dalo aspoň něco z toho udělat, a získat zápočet nebylo příliš těžké ale ani příliš lehké
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 14.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Zo začiatku sa mi príklady zdali príliš náročné a tiež, že ich bolo priveľa, no postupom času som zistil, že ani jedno z toho nie je pravda, pristup učiteľa je dobrý, je ochotný vysvetliť
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 13.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Pačilo sa mi že sme mali sériu príkladov a dalo sa riešiť dopredu. Naopak by som privítal ak by sme na cvičeniach viac diksutovali o príkladoch
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 10.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Spíše nuda, žádné kolektivní řešení úloh.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 29.01.2016, 1. ročník, , Program CŽV - na výkon povolání
Ochotu vysvětlit problém v případě dotazu.
Fakt, že body k zápočtu bylo možné získat nejen za písemné práce, ale i za domácí úkoly.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 14.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Cvičeni z tohoto předmětu mi za celý semestr dalo asi nejvíc. Úkoly nejsou úplně lehké (tedy alespoň mně lehké nepřišly), ale je jich dostatečný počet a jsou zajímavé (zvlášť když se vám konečně povede vyřešit nějaký ten těžší problém). Nevýhodou může být, že úkoly někdy zaberou hodně času, což mně osobně tolik nevadilo.
Mgr. Jan Kynčl, Ph.D. [32-KAM], Diskrétní matematika [NDMI002, přednáška]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 25.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Líbilo se mi, že jsme měli možnost si tipnout, jak vyjde výsledek. Z výkladu jsem velkou většinu tématu pochopil.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Všechny připomínky z minulých anket si pan Kynčl zřejmě vzal k srdci.
Vysvětluje srozumitelně, přednášky jsou zábavné, je možnost ptát se přes SpeakUp, občas se hlasuje o jednoduchých problémech.
Spolupracuje s vedoucími cvičení.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
První polovina semestru mi přišla trochu nezáživná, ale druhá půlka byla o moc lepší a přiznám se, že mě diskrétní matematika začala bavit. Pan Kynčl přednáší velmi dobře a občas je výklad zpestřen hlasováními o tom jak něco vyjde, kde ve finále jste překvapeni, co je skutečný výsledek.

Taky se mi líbí možnost ptát se během přednášky na otázky přes aplikaci speakup.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Výklad přednášejícího byl co do zápisu stručný (to je za mě kladné hodnocení) a přitom názorný (počítání ukázkových příkladů nebo kreslení grafů). Většině látky jsem díky výkladu porozuměla již ve škole. Oceňuji občasné zapojení hlasování do výuky jako kontrolu studentů a zároveň studenti kontrolují sami sebe, jak jsou na tom s probíranou látkou.
Zkouška byla pro mě vedena dobrým způsobem - řešení příkladů na papír a následná konzultace s vyučujícím. Naopak se mi nelíbila časová náročnost zkoušky oproti ostatním předmětům - příklady asi každý dokázal vypočítat do hodiny, ale právě díky zmiňovaným osobním konzultacím s každým studentem se může stát, že se zkouška protáhne na 6 hodin.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.01.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Super výklad, k látce by se hodila skripta - hodně by ulehčila.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 16.01.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Přednášky z diskrétní matematiky patřily mezi mé nejoblíbenější. Pan doktor Kynčl totiž dokáže látku nejen srozumitelně vyložit, ale především dokáže hodiny výborně prokládat nejrůznějšími vtipy, zajímavostmi či anketami, díky kterým jsem se na hodiny vždy těšil.
Autor příspěvku je pořadateli ankety známý, 12.01.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Látka byla probírána zábavnou formou, vyučující se snažil vše motivovat (úlohami) a ne jen vykládat věty a důkazy. Všechny důkazy byly předvedeny jasně a přehledně, z přednášek se vše dalo pochopit. Zkouška také probíhala příjemnou formou a student byl na své chyby upozorněn a případně se mohl ještě opravit.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 10.01.2018, 2. Ročník, Psychologie, bakalářské
Dr. Kynčl byl nejlepším přednášejícím, kterého jsem zatím na matfyzu potkal. Oceňuji hlavně názorné vysvětlování abstraktních problémů pomocí obrázků a různých příhod. Líbí se mi i online ankety, ve kterých si můžeme dopředu tipnout, jak bude znít nějaká věta nebo jak vyjde výsledek nějakého příkladu: vede to k tomu, že studenti jen nesedí a pasivně nepřepisují nápisy z tabule, ale snaží se sami aktivně nad věcí přemýšlet, což v konečném důsledku vede k tomu, že si látku lépe zapamatují.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 09.01.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Přednášejícímu bylo dobře rozumět a působil připraveně. Často předváděl využití dokázaných vět na konkrétních příkladech. V případě nepřítomnosti na přednášce šla látka dostudovat z poznámek od Fialy, na které nás Kynčl na první přednášce odkázal. Zkouška nebyla těžká a měli jsme při ní možnost rozmyslet si a opravit chyby v písemce, na které nás Kynčl upozornil.
Jiří Pelc, 08.01.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Velice poutavé a zajímavé přednášky.
Látka podaná srozumitelně a lákavě.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Super, zajímavé, interaktivní, akorát jsem se občas ztrácel ve formálním zápisu důkazů a ocenil bych větší zdůraznění té myšlenky/postupu za ním.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.02.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Přijde mi, že často bylo něco málo vysvětlené. Ke spoustě definic, důkazů atd. se dá nakreslit hezký obrázek, ukázat nějaký příklad. Většinou, alespoň ze začátku v kombinatorické části jsme byli odkázáni akorát na matematické definice a nebylo dobře ukázáno o co vlastně jde. Také pro mě bylo trochu těžší občas sledovat důkazy, ale to může být moje chyba.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Dobrý vyučujúci, zo začiatku bolo ťažšie rozumieť, no neskôr sa to zlepšilo a prednášky mi vyhovovali.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Prednášky boli zo začiatku mierne nezáživné, ale mám pocit, že počas semestra sa to zlepšilo. Možnosť pýtať sa cez aplikáciu SpeakUp bola super.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 10.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Dokáže podat látku zajímavě, jen by to občas chtělo trochu sebevědomější projev, někdy byl výklad až monotónní.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 06.02.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Prednášky pána Kynčla sa mi páčili. Učivo bolo si myslím kvalitne predané, prednášky mi prišli trochu monotónne ale to bude zapríčinené mojim vzťahom ku predmetu. Taktiež musím oceniť zrejmú snahu prednášajúceho ozvláštniť prednášky formou kvízov a 'chat roomov' a taktiež používaním zvukovej techniky na zosilnenie hlasu (pravdepodobne reakciu na predošlé ankety).
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 13.01.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Srozumitelně přednáší, ukazuje konkrétní příklady a nebojí se do výuky zapojit technologie, obzvlášť SpeakUp se mi velice líbil.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 10.01.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Pan Kynčl mi přijde jako velmi sympatický člověk, který zkrátka ví, o čem mluví. Výklad byl doprovázen různými vtípky a příklady z "reálného života" s důrazem na pochopení probírané látky. Jako značně praktická mi přijde aplikace, kterou používá pro kladení dotazů během přednášky.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 07.01.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Výklad se mi líbil, možná by bylo vhodnější se častěji posluchačů ptát, jestli tomu rozumí a dát jim větší šanci se zeptat na nejasnosti.
Osvěžením výuky jsou vtipy a hlasování o úlohách. Skvělé jsou názorné příklady teorie, které vyučující často udává.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Přednáška je přepisem osobních poznámek docenta Fialy (dostupných na jeho stránkách), jehož přednášky jsou pochopitelnější i zábavnější. Ke zkoušce (a to i u Fialy) stačí umět věci právě z těchto poznámek.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
pro mě nejpřijatelnější rychlost přednášení a hlasitosti
byl jsem schopen jak zapisovat, tak i dávat pozor o čem se vlastně mluví, což mi velice ulehčilo následné učení na zkoušku
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Chtělo by to přidat na hlasitosti.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Na jednu stranu musím být trochu kritická k průběhu přednášek. Pan doktor mluvil potichu a nebylo ho moc slyšet a byl to takový nezábavný výklad. Na druhou stranu zkoušku musím hodnotit velice kladně, snažil se nám i trochu radit a pravidelně se nám věnoval. Bylo to hodnoceno objektivně a odpouštěl malé nedostatky.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 30.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Niektoré učivo, hlavne pravdepodobnosť bolo nie až tak jasne vysvetlené.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 29.01.2016, 1. ročník, , Program CŽV - na výkon povolání
Srozumitelnost výkladu, čitelnost zápisu na tabuli.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Na začátku bylo potřeba sedět v prvních 2 řadách aby bylo vůbec něco slyšet, ke konci semestru již výrazně zlepšeno. Začátek (relace a začátek pravděpodobnosti) nebyl podán příliš srozumitelně.
prof. RNDr. Martin Loebl, CSc. [32-KAM], Diskrétní matematika [NDMI002, přednáška]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.02.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Výklad byl místy nepřehledný.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Pan profesor se snažil, jak mohl. Ale často nám spíš zamotával hlavy, než aby nám osvětloval nové učivo. Látku považoval za lehkou a jasnou, ale nám to tak nepřipadalo a důkazy na Doma zůstávaly nepochopeny. Problém vidím také v rekurzivním dodefinovávání pojmů. Ještě, že jsme měli cvičení.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 18.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Ikdyž je někdy těžké sledovat výklad (myšleno kam přednášející s výkladem míří), hodiny jsou zábavné. Přednášející se velmi snaží látku vysvětlit, zřídka né úplně úspěšně, což ale nemusí být vinnou výkladu, ale pouze náročností látky.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Super přednášející
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Občas máte pocit, že pán profesor nehovorí vašou rečou. Ale myslí to dobre, snaží sa danú látku naozaj vysvetliť. Je tiež veľmi ochotný.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.02.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Líbí se mi přístup pana profesora, že se snaží v první řadě předat člověku nadhled nad celým tématem. Vytkl bych snad jen propast, která je mezi znalostmi pana profesora a studenty prvního ročníku, občas se zapomíná, že spoustu studentů nemá od začátku správné matematické myšlení a osobně pro mě hlavně na začátku byl předmět hodně náročný. Na druhou stranu mě to motivovalo a hodně posunulo, takže těžko říct, zda to bylo skutečně na škodu. :)
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 06.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Přednáška mi nepřišla moc dobře zorganizovaná. Pan profesor často mluvil z hlavy, některé jemu jasné věci nám tak byly podány dost nejasně. Z přednášky jsem si tak moc neodnesl, aspoň že daná látka je skvěle zpracována v Kapitolách.
Autor příspěvku je pořadateli ankety známý, 06.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Vyklad mi prisel velmi zmateny. Profesor tomu ocividne rozumi, ale neumi to predat. jednu vetu jsme dokazovali 3x a ani jednou nebyl vylad jasny. Ocenil bych, kdyby daval vetsi duraz na porozumeni latce.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Profesor Loebl je jistě velkým odborníkem na témata, která vyučuje, nicméně jeho schopnost předat své znalosti studentům není nijak velká.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 30.01.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Dobrý prednášajúci. Prednášky boli pohodové. Férový pri skúške.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 22.01.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Z pána prof. Loebla mám zmiešané pocity. Napriek tomu, že je určite kapacita vo svojom obore, bolo náročné rozumieť jeho výkladu, občas mi prišlo, že nevie, čo chce povedať, často odbočoval a prednáška mi prišla dosť chaotická. Ale zato skúška prebiehala v pohodovej atmosfére, hodnotenie bolo podľa mňa objektívne.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 17.01.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Pan Loebl je strašne milý a pôsobí strašne kľudným dojmom. Niekedy sa pri prednáške zasekne a rozmýšľa čo chce povedať, ale pre odborníka akým je on vysvetľovať nejaké relace to je akoby ste vysvetľovali vy v škôlke koľko je 2+2. Prednáška celkovo bola dobrá ale bez Kapitol z diskrétnej matematiky ani na krok. :)
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 06.01.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Pan profesor působil ze začátku semestru trochu zmateně, ale nyní je vše v naprostém pořádku. Je vidět, že mu záleží na názorech studentů. Látku po našich požadavcích začal vysvětlovat i na konkrétních příkladech, což je veliké plus.
doc. RNDr. Markéta Lopatková, Ph.D. [32-UFAL], Matematická analýza I [NMAI054, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 24.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Na cvičení byla vždy připravená, byla ochotná odpovídat na dotazy a dovysvětlovat nejasnosti z přednášky. Je pravda, že její příklady patřily k náročnějším, ale nebyly nedatelné. Doporučuji všem, kteří se chtějí analýzu opravdu naučit.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 02.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Paní docentka je na cvičeních opravdu vstřícná a dokáže reagovat na sebemenší dotazy. Samotné cvičení rozhodně velmi dobře připraví na zkoušku.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Cvičící má propracované přípravy na cvičení a zadává pravidelné domácí úkoly, které vždy do druhého dne pečlivě opraví. Při samotných cvičeních působí paní docentka občas zmateně (byť je zřejmé, že sama ví co a jak, student už podobný pocit nemívá). Úlohy řešené na cvičeních jsou místy rozsahem svého řešení zdlouhavé a během hodiny se pak vyřeší jen pár úloh.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 14.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Prístup k žiakom veľmi dobrý, občas sa pomýli vo vysvetľovaní
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 28.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Až na občasné zamotání se při počítání na tabuli dobré, na případné e-mailové dotazy odpovídá poměrně rychle, pokud nějaký dotaz nemůže/nestíhá zodpovědět během cvičení, sepíše a odešle naskenované emailem.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 22.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Má srdce na správném místě, ovšem působí jakýmsi... zmateným dojmem. Příklady na cvičení dává moc složité a špatně se na nich cvičí dovednosti pro analýzu nutné. Konzultace o moc lepší, ale obecně se na cvičení člověk naučí více méně kulové. Nejvíc se toho člověk naučí sám při počítání domácích úloh a trénování na zápočtový test.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Nevím, jestli to je cvičící nebo předmětem, asi obojím, ale jen se řekne matematická analýza a mě běhá mráz po zádech. Tato paní je vcelku přísná, nebojí se nasadit laďku dost vysoko a nedivila bych se, kdyby u ní půlka lidí nedostala zápočet, podmínky jsou opravdu kruté. Na druhou stranu to je možná i dobře, když se člověk bojí, víc se donutí k tomu učení a počítaní sednout. Laďka je vysoko, ale zas o to větší je naše snaha jí dosáhout a o to víc se látce věnujeme.
doc. RNDr. Markéta Lopatková, Ph.D. [32-UFAL], Matematická analýza II [NMAI055, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.09.2016, 2. Ročník, Informatika, bakalářské
Když chcete počítat příklady, které další hodinu řeší přednášející na přednášce čtvrt hodiny, tak jste správně. Nicméně pravdou je, že pokud uděláte zápočet, tak příklady ze zkoušky vám připadnou tak jednoduché, že se není potřeba učit.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 08.08.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Vynikajúca cvičiaca, veľmi ochotná a nápomocná, odpovie na všetky otázky, či už na cvičení alebo na konzultáciách. Keď vidí, že študent má záujem sa niečo naučiť a zlepšovať, vie byť veľmi ústretová.
Na cvičení sa vždy počítali príklady z pripravených papierov, z každého cvičenia bol domáci úkol, z nich boli body na zápočet, plus na konci sa písala zápočtová písomka.
Mgr. Martin Mareš, Ph.D. [32-KAM], Diskrétní matematika [NDMI002, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 25.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Medvěd nám na každé cvičení vytiskl seznam problémů, které jsme potom (s využitím znalostí z přednášky) řešili. U každého problému nás vždy nejdříve nechal samostatně přemýšlet, poté ho někdo ze studentů (nebo Medvěd) předvedl na tabuli. Kdo už měl vymyšleno, mohl řešit další zadané problémy a nenudil se. Je vidět, že má Medvěd příklady dopředu rozmyšlené a snaží se nám předvést co nejelegantnější řešení, které navíc vysvětluje tak, aby ho pochopili všichni. Účast na cvičení nebyla povinná, zápočet byl za úkoly a protože jich bylo opravdu hodně, musel (dle mého názoru) zápočet dostat každý, kdo poctivě řešil. Úkoly navíc celkem hustě pokrývaly učivo probírané na přednášce, takže kdo celý semestr řešil, byl v podstatě připraven na zkoušku. Podle mě naprosto ideální cvičení.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 25.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Na cvičení byla přátelská atmosféra, když bylo potřeba něco vysvětlit, nebyl problém to pochopit a často jsme se dozvěděli i nějaký zajímavý náhled. Podmínky na zápočet byly jasně dané, zápočet se dal získat už cca v půlce semestru.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 09.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Získaní zápočtu formou zajímavých domácích úloh, mi přišlo velmi přejemné.
Autor příspěvku je pořadateli ankety známý, 12.01.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Velmi zábavný cvičící, nemůžu si stěžovat. Příklady byly dostatečně zajímavé a různorodé a přitom pokrývaly látku probíranou na přednáškách. Zápočet za plnění domácích úkolů je také dobrý v tom, že se člověk nemusí stresovat z psaní testů.
Dr. rer. nat. Morteza Monemizadeh [32-IUUK], Diskrétní matematika [NDMI002, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 14.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Really helped us to understand what we have learned during the lecture
Mgr. Jan Musílek [32-KAM], Diskrétní matematika [NDMI002, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Vstřícný, férový, poctivě vždy zveřejňoval úlohy na svém webu a dokonce nám připravil "tahák" na nejdůležitější věty a definice. Nemám žádných výhrad.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 16.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Vstřícný cvičící - i přes jeho častou absenci byla cvičení vždy perfektně zvládnutá. Oceňuji těžší příklady, které byly výbornou přípravou ke zkoušce a také "taháky" k teoretickým písemkám, ve kterých byla stručně (avšak správně) popsána testovaná látka.
Autor příspěvku je pořadateli ankety známý, 14.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Výborný přístup k výuce, cvičící jak na mailu tak i osobně vždy dostupný a ochotný pomoci nebo cokoli vysvětlit. Množství písemek mi přišlo adekvátní, ne příliš často, ale také dost často na to, aby člověk látku mezi testy nezapoměl. Úkoly často zajímavé a na zamyšlení, není cílem něco drilovat, ale látce porozumět a přemýšlet nad ní. Cviko bych rozhodně doporučil.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Objektívne aj subjektívne moje obľúbené cvičenie, aj napriek tomu, že diskrétka nebol môj obľúbený predmet. Cvičenia boli dynamické a Honza vždy veľmi zrozumiteľne vysvetlil látku, ktorá z prednášky niekedy nebola jasná. Požiadavky na zápočet boli primerané.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 10.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Skvělá, zábavná cvičení, rozhodně doporučuji!
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 06.02.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Výborné cvičenia, veľmi pozitívne hodnotím prístup vyučujúceho a taktiež celkový priebeh cvičení.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 13.01.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Dobře vedené cvičení. Pokud někdo něco nechápal, skvěle to vysvětlil.

S formou cvičení ještě trochu experimentoval. Na začátku jsme dostávali sadu příkladů, z kterých když někdo něco vyřešil, tak to šel ukázat k tabuli. Ke konci už se řešily příklady spíše postupně. Vždy, když někdo něco ukázal něco u tabule, tak to ještě znovu zopakoval, což oceňuji, jelikož naše vystoupení byla často dost zmatečná a nejasná.

Pro získání zápočtu bylo třeba získat kolem poloviny bodů z písemek a domácích úkolů, které byly v pěti sériích.

Jediné, co bych trochu vytknul je, že opravování domácích úkolů a písemek občas trvalo dost dlouho.
Jakub Tětek, 07.01.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Skvělý cvičící!
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 06.01.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
10/10
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Skvělý cvičící, bez výhrad.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 08.02.2016, 1. ročník, Informatika, navazující magisterské
Dobre vysvetluje, snazi se, aby vsichni chapali, mily a supernadseny
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Zo začiatku som mal problémy s preberanou látkou, pravdepodobne kvôli zvykaniu si na vysokú školu, ale v priebehu semestru sa toto cvičenie výrazne zlepšilo a dokázal som sa aj zapojiť.
Musím skonštatovať, že ako príprava na skúšku bolo toto cvičenie výborné, boli pokryté všetky typy príklady a často bolo aj veľmi zábavné.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Přístup. Styl výuky -> nechá nás přemýšlet a usměrňuje naše přemýšlení ke správnému výsledku -> učí nás správně přemýšlet.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 4. Ročník, Fyzika, bakalářské
Vstřícný a pohodový přístup, netřeba mít strach z vystoupení u tabule.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 18.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Osobne sa mi pacil system vedenia cvicenia - boli zadane ulohy a akonahle niekto zo studentov jednu z nich vyriesil, mal moznost za malu bodovu bonifikaciu predviest svoje riesenie kolegom. Mne osobne to vyhovovalo, pretoze mi to vyrazne zlahcilo ziskanie zapoctu. Avsak pre tych, ktori zaostavaju to moze byt neprijemne, pretoze im je napr riesenie predostrete skor ako ulohu sami vyriesia. Inak ocenujem priatelsky pristup vyucujuceho.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Zábavná cvičení s přínosnými příklady a dobrým vedením
Bc. Jana Novotná [32-IUUK], Diskrétní matematika [NDMI002, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 01.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Ze začátku se mi cvičení zdálo v pohodě a myslela jsem si, že zápočet získám snadno. Přestože jsem se svědomitě celý semestr připravovala na písemky, tak se mi nepodařilo získat daný počet bodů za malé testy a musela jsem psát velký, který už se povedl. Nakonec jsem přípravu, zvlášť na velký test, ocenila, protože jsem před zkouškou neměla potřebu už nic počítat a všechno jsem zvládala. Trochu mi vadil styl cvičení, že se na začátku hodiny rozdali příklady a my měli počítat - tedy předpokládalo se, že látku z přednášek budeme umět rovnou uplatnit při řešení příkladů. Nadanějším studentům to nedělalo problém, ale pro mě byla účast na cvičeních skoro zbytečná, protože jsem stejně všechno doháněla a učila doma, jelikož jsem na cvičeních nevěděla. Jinak je Janča velmi milá a vstřícná co se týče konzultací. Na začátku cvičení se trochu opakovala látka z přednášky, což jsem taky viděla jako bonus - bohužel mi to příliš nepomáhalo při řešení příkladů.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.01.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Suprová cvičící. Na cvičeních vždycky byla ochotna vysvětlit to, čemu jsme nerozuměli (jak věcem z přednášky, tak věcem týkajících se příkladu počítaného na cvičení). V rámci získání zápočtu jsme museli mít nějaké body za aktivitu (např. počítání u tabule), což hodnotím kladně.
Jiří Pelc, 08.01.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Oceňuji otevřenost a osobitost na cvičení. Trpělivost cvičící s rozdílností přednášek z jiných paralelek.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.01.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Cvičící se v průběhu všech hodina snažila všem vždy pomoct, a to při sebemenším dotazu.
RNDr. Dušan Pokorný, Ph.D. [32-MUUK], Matematická analýza II [NMAI055, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 20.09.2016, 3. Ročník, Informatika, bakalářské
Skvely cvicici, ochotny vse vysvetlit a vyjit vstric, kdyz clovek neco potrebuje. Pritom jsem ze cviceni obvykle odchazel s pocitem, ze vse chapu, skutecne jsme na nich procvicovali.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.06.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Forma cvičení sa mi páčila. Najprv dovysvetlenie a potom akždý sám ráta a cvičiaci obchádza študentov a prípadné nejasnosti vysvetľuje. Každý tak ide svojim tempom. Zápočet bolo veľmi ľahké získať. Stačila dochádzka. Nadruhej strane mám pocit, že sa tam naozaj oplatilo chodiť. Príklady, ktoré sme počítali na cvičení ma pomerne dobre pripravili na skúšku.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 16.06.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Výborné cvičení. Velmi oceňuji individuální přístup pana doktora Pokorného, s pochopením látky jsem neměl problémy.
RNDr. Dušan Pokorný, Ph.D. [32-MUUK], Matematická analýza II [NMAI055, přednáška]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.06.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Tempo prednášky mi vyhovovalo. Zo začiatku som mal z toho veľmi dobrý pocit, prednáška bola dostatočne zrozumiteľná. Ku koncu však už trochu chýbalo, že prednášajúci nerobí nejaké celistvejšie poznámky na tabuľu čo je na škodu, lebo ťažšie učivo je neprehľadné. Pozitívom je, že prednášajúci sa vždy uistí, či je vysvetľovaná látka zrozumiteľná, a ak nie je vysvetlí ju ešte raz.
prof. RNDr. Jan Rataj, CSc. [32-MUUK], Matematická analýza I [NMAI054, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Nejlépe vedené cvičení. Věty a postupy byly vždy odvozeny a vysvětleny, ne pouze opsány z učebnice.
Mgr. Tomáš Salač, Ph.D. [32-MUUK], Matematická analýza I [NMAI054, přednáška]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
až na to že jsem měl při přednáškách potíž zároveň poslouchat a při tom si psát, tak se s ním jde domluvit a připadá mi jako férový učitel
plus občas je potíž rozluštit, co napsal (hlavně ze začátku, když jsem nebyl zvyklý na jeho písmo, později už jsem si na to zvykl a šlo to líp)
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Na přednáškách většinou není slyšet, co říká. Přednášky většinou spočívají v předčítání + přepisování poznámek na tabuli. Musím ale uznat, že jsou poznámky pěkně strukturované a poměrně dobře se z nich učí.

Zkoušková písemka je podle mého názoru obtížnější, než by bylo pro informatiky potřeba, obzvláště příklady jsou často velmi obtížné.
Mgr. Jana Syrovátková [32-IUUK], Diskrétní matematika [NDMI002, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Cvičící je vůči studentům vstřícná, často však nestíhá, takže některé informace se na webu objevují později.
Přemysl Šťastný, 15.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Dokáže udělat cvičení velmi příjemné a zábavné. Vřele doporučuji.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.01.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Dobrá cvičení, rozumný systém bodů na zápočet.
doc. Mgr. Robert Šámal, Ph.D. [32-IUUK], Kombinatorický seminář pro pokročilé [NDMI041, seminář]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2017, 2. Ročník, Informatika, doktorské
Super vhodné dotazy a občas i pomoc, když se referující někde zasekne.
doc. Mgr. Robert Šámal, Ph.D. [32-IUUK], Matematická analýza I [NMAI054, přednáška]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 2. Ročník, Informatika, bakalářské
Příjemný a zábavný výklad. Pochopitelný. Líbil se mi styl používání tabule.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Velmi dobře strukturovaný soubor přednášek, přednášející má také vypracované poznánky z nich na svých stránkách. Co se zlepšit jsou důkazy a psaní na tabule, neboť se po čase poznámky na nich stávají trochu chaotické a nepřehledné, včetně různých šipek, které tomu moc nepřispívají.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Pana Šámala, si myslím, přednášení baví a je to znát. Akorát se občas trochu hůř vyznává v zápisech na tabali kvůli spoustě šipek a někdy zrychlí výklad na tolik, že člověk je rád, že stíhá opisovat, natož vnímat výklad, takže je občas potřeba si po přednášce projít, co jsme dělali.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 18.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Prednaska zaujimava, obcas trosku neprehladna (ciary cez celu tabulu). Prijemny priebeh skusky.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Prednášky boli fajn, akurát väčšinou ku koncu prednášky, prednášajúci zrýchlil tempo a výklad sa už ťažšie stíhal
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Přednášející ví o čem mluví, občas poněkud zmateční zápis (spojování šipkami na tabuli - mnoha šipkami), přesto zajímavý výklad, ilustrace obrázky a snaha o přiblížení látky a jejímu pochopení.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 14.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Veľmi dobre vysvetľuje fajn prístup, občas rozpráva príliš rýchlo alebo potichu
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Výklad byl moc rychlý, nedalo se zároveň vnímat a psát si poznámky. Ale aspoň bylo vidět, že tomu přednášející rozumí. A zkouška byla těžká, ale když se to člověk opravdu naučil, nebyla nenapsatelná.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Myslím si že analýza bola prednesená zaujímavo. Nestihlo sa prebrať všetko lebo sme mali o 2 hodiny menej než bolo v pláne a často teda vždy sa prednáška pretiahla aspoň o 5 minút.
Musím vytknúť množstvo šípok a hviezdičiek, ktoré boli obsiahnuté v dôkazoch, ale nakoniec sa z toho dalo vyznať.
Skúška bola písomná s možným ústnym pokračovaním, myslím že bola primerane náročná a boli skúšané naše znalosti z MA, nie perfektná schopnosť derivovať.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 22.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Důkazy občas těžší na pochopení, jelikož byly zapsány všelijak. Nicméně látka byla vysvětlena řádně, dokázána a vše, co bylo potřeba, bylo vyřešeno.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 17.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Při nedostatku času přednášející postupně zrychloval a někdy i přesáhl hranici stíhatelného tempa. Jinak se nedá nic vytknout a zbývá jen chválit.
Autor příspěvku je pořadateli ankety známý, 16.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Nerozumím tomu proč nelze nahradit přednáška, pokud dvě odpadnou.
Ne, místo toho radši budeme spěchat přeskakovat důkazy, látku doprobírat na cvikách. (y)
Pochopit látku na přednášce pro mě bylo nemožné. Dalo by se pochopit, kdyby měl vyučující normální skripta s důkazy. (účastník MO)
K vyučujícímu, žádné výhrady nemám, látku vysvětluje hezky a kdybych měl o přednášce čas i na něco jiného než opisování z tabule, analýzu bych si užil. (A to stačila jedna, dve páteční přednášky..:/) Škoda.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Skvěle vedená přednáška (i přes nedostatek času). Látka byla vykládána s nevídaným nadšením.
doc. Mgr. Robert Šámal, Ph.D. [32-IUUK], Matematická analýza II [NMAI055, přednáška]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.09.2016, 2. Ročník, Informatika, bakalářské
Občas v přednáškách létají důkazy po tabuli jako kamzíci po horách. Naštěstí trochu zachraňují šipky, které ukazují, kde se pokračuje. Pokud by byla lepší struktura, asi by byly důkazy a látka přehlednější.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 09.09.2016, 2. ročník, Informatika, bakalářské
Prednasky casto chaoticke a unahlene, neprehladne dokazy.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 07.09.2016, 2. ročník, Informatika, bakalářské
Na tabuli dost skáče zleva doprava, nahoru, dolu. Ale snaží se vše vysvětlit. Chtělo by to sepsat důkazy elektronicky:)
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.09.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Při přednášce sice moc nenadchl, ale jako větší problém bych viděla zkoušku. Písemné testy byly nevyrovnané obtížností - jak je evidentní z výsledků. Ústní zkoušení mi přišlo dlouhé a náročné (i když známka v písemné části utekla jen o bod). Ale co je horší, přišlo mi také nespravedlivé - nikoli asi schválně, ale spíš přístupem zkoušejícího, který vypadal, že je mu to vlastně dost jedno.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 29.07.2016, 2. ročník, Informatika, bakalářské
Skvělý přednášející. Není co dodat.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 27.07.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
V pátek ve 12:20 to není ideální čas na analýzu.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 03.07.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Přednáska byla podle mě velmi povedená (i přes nedostatek času). Výklad byl srozumitelný, důkazy formální a přitom jednoduché a přednášky byly celkově plné nadšení.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.06.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Oceňuji milé podání nelehkého předmětu
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.06.2016, 2. ročník, Informatika, bakalářské
Výborná komunikace se cvičícími.
doc. RNDr. Martin Tancer, Ph.D. [32-KAM], Diskrétní matematika [NDMI002, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 10.01.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Velmi milý přístup ke studentům. Snaží se, aby všichni porozuměli tématu a příkladům.
doc. RNDr. Martin Tancer, Ph.D. [32-KAM], Diskrétní matematika [NDMI002, přednáška]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 01.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Pana Tancera bych hodnotila jako jednoho z nejlepších přednášejících, co jsem v semestru měla. Obdivovali jsme, že všechnu látku psal na tabuli bez jakýchkoliv pomůcek. Problém s hlasitostí výkladu rozhodně nebyl. Přednášelo se o trochu svižněji než v druhé paralelce a stihli jsme i některé témata navíc. Měla bych lehkou výtku k důkazům - při učení na zkoušku jsem jim často moc nerozuměla z toho důvodu, že mi spousta z nich přišla nedodělaných a chyběla nějaká úvaha k ukončení. Proto jsem si je mnohokrát nastudovala v učebnici.

Zkouškové písemky se poměrně lišily svoji obtížností. Při ústním dozkoušení se mi pan Tancer nezdál úplně nápomocný a přestože jsem všechny věty i důkazy uměla, tak se ještě často doptával na podrobnosti.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 10.01.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
naprosto příjemný, je přesný, snaží se látku co nejvíce osvětlit a velmi dobre se to poslouchá
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 10.01.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Dobře vysvětluje a všemu je celkem dobře rozumět, protože přednášející většinou nejdříve vysvětlí daný problém vlastními slovy, pak až matematickým zápisem.
doc. RNDr. Martin Tancer, Ph.D. [32-KAM], Matematická analýza I [NMAI054, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Nepáčilo sa mi, že cvičící od nás za celý semester nič nevyžadoval (písali sa iba 2 písomky a 2 dobrovolné domáce ůkoly) a nemotivoval nás k tomu učiť sa.
Na cvičení sme dostali horu príkladov, zopár z nich sme na cviku prepočítali na tabuľu, ale s väčšinou z nich mnohí doma nevedeli pohnúť :-(
celkovo mi toto cviko neprišlo nejak veľmi užitočné :-(
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 17.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Snaha pomoci, dobrý výklad látky.
doc. RNDr. Martin Tancer, Ph.D. [32-KAM], Matematická analýza II [NMAI055, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.09.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Vcelku dobrý cvičící. Škoda, že není akčnější. Pasivním studentům (navíc po hodině tělocviku) tichý, pasivní cvičící, který navíc vypadá, že se studentů bojí, moc nepomůže.
doc. Hans Raj Tiwary, M.Sc., Ph.D. [32-KAM], Diskrétní matematika [NDMI002, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 13.02.2019, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Teacher always seemed ready to help.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 17.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Hans is a good lecturer with a firm grasp of the concepts he teaches. However, I believe it would be more beneficial to the pupils to have a more approachable teacher run the practicals.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 01.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
The fact the teacher was on his phone most of the time during tutorials most certainly did not help us to improve on this subject. Lack of envy to teach. Depressed look on his face when we ask any questions, maybe he was taken from a very interesting conversation on his phone?
Most of the time he was not willing to clearly explain the solution of the exercises saw during the classes. Clear lack of teaching skills and simply lack of envy to share his great knowledge (I am sure) on this subject.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 24.01.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Everything was great, but I wish we had a little bit more interactivity. Sometimes nobody could solve some problem, and our teacher would just write the solution on the blackboard. Of course, he did explain it, but it would be much easier to understand things if he tried to solve it with the class.
doc. Hans Raj Tiwary, M.Sc., Ph.D. [32-KAM], Diskrétní matematika [NDMI002, přednáška]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 13.02.2019, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Mildly helpful.
Teacher always seems ready to help and explain a topic more than once.
Teacher encourages students to seek help outside of class by scheduling meetings, which end up being quite helpful.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.01.2019, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Mr. Hans Tiwary is a great teacher. He is relentless at explaining. If there is something that you don't understand he will explain it to you, if not from the first try, than from second or third, and so forth. He is always welcoming to any student that seeks help.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 17.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Hans has a clear idea of what he would like to teach his pupils and has a perfect grasp of the concepts himself. His heavy reliance on the book makes it easy to self study alongside the course and his lectures complemented the book well because sometimes his proofs were more clear than those given in the book. If I were to give some constructive feedback, I would say that it would be nice to see a few more simplified examples of things before moving onto the more abstract concepts, to makes sure the first step of the ladder towards a new concept is not too great. A simple drawing or diagram can go a long way. Finally I'd say that Hans could improve his lectures greatly by making more effort to create an environment in which students feel comfortable asking questions. It saves a lot of time later on if people ask questions when they are confused, before the course moves on to more difficult concepts.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 01.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
The teacher could improve every quality you need to be a good teacher. Lack of confidence, but also oral skills, monotonous voice and no envy to be present during the classes. The only thing he was doing well was to copy his notes on the board at an incredible speed to then ask for the few of us that may have had the time to copy properly what was written if we had any questions. No clear explanations were given, he was teaching in his own world with his notes.
I do not doubt his qualities as a mathematician but I doubt his qualities of being a good teacher.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.01.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Mr.Tiwary has a ver straight forward attitude when teaching which makes it easy to follow. He always demonstrated himself available for questions and was eager to negotiate dynamics with the class as a whole. Incredibly punctual which made it easy to trust his schedules. What I think could be improved is understanding where the questions themselves are coming from, its instructive for a student to try and formulate proper, intelligible questions, however there is brilliance in teachers who are able to either redirect questions on an interesting or correct path as well as being able to detect what caused/urged the question itself to come up, in which case sometimes the answer to a given question might be to point out the need to go over a previous/more basic concept that might enlighten the whole situation. Considering in this case that the student-teacher relationship is working in both ways "properly" Mr.Tiwary showed himself dedicated to his work and eager to help.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 08.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Dr Tiwary is a splendid lecturer; it is obvious that he knows his subject inside-out and backwards. Despite the initial hiccup of teaching a maybe bit too quickly, he redeemed himself by taking the comments on board and altering his teaching speed which I'm thankful for. Sometimes he speaks a bit too quietly which can make it difficult to hear him. However, apart from that, Dr Tiwary is a wonderful teacher and resource of answers to questions which can be bewildering!
doc. Hans Raj Tiwary, M.Sc., Ph.D. [32-KAM], Matematická analýza I [NMAI054, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 24.01.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
It would be great if we'd had more interactivity during classes. Mostly, on the tutorials we were just sitting and solving the problems in silence, and if no one could solve something, our teacher would just write the solution on the blackboard. Of course, he did explain it, but it would be much better if he tried to talk to the class during his explanation and tried to solve the problem together.
doc. Hans Raj Tiwary, M.Sc., Ph.D. [32-KAM], Matematická analýza I [NMAI054, přednáška]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 31.01.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Dr. Tiwary's teaching methods are straightforward and simple. Because of it you obtain a lot of information in exchange of some time, which you must spend on deeper understanding of it. I found this way of teaching beneficial, since you are able to understand much more on the following lecture, if you take some time to think about what was happening on the last one(-s).
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.02.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
I love this professor :) No, honestly! Despite the fact the subject is quite difficult itself (everyone is scared of Analysis), the professor is quite understanding, helpful and easy-going. He has very good sense of humor and thanks to it I never was bored during his classes!

I used to dislike Mathematical Analysis but now I love it because I can see its beauty and elegance thanks to Dr. Tiwary! To be honest, during the first semester I decided to take Mathematical Analysis 3 (it is an optional course unlike the 2nd part of Analysis) because I thought the course would be taught by Dr. Tiwary but it seems they change a teacher from course to course (so for now I am not so decisive about my decision). But anyway, thank you very much, that experience for me was great and now, at last, I love that beauty of maths!
Jakub Tětek, 07.01.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Good teacher, I really like the way he gives lectures.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 08.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
Dr Tiwary is a splendid lecturer; it is obvious that he knows his subject inside-out and backwards. Despite the initial hiccup of teaching a maybe bit too quickly, he redeemed himself by taking the comments on board and altering his teaching speed which I'm thankful for. Sometimes he speaks a bit too quietly which can make it difficult to hear him. However, apart from that, Dr Tiwary is a wonderful teacher and resource of answers to questions which can be bewildering!
doc. Hans Raj Tiwary, M.Sc., Ph.D. [32-KAM], Matematická analýza III [NMAI056, cvičení]
Filip Štědronský, 17.02.2016, 4. Ročník, Informatika, bakalářské
Very interesting exercises. A bit hard, quite time-consuming but interesting. Solutions were usually elegant and not requiring much manual computation. So I could know that when it seems manually hard, I'm probably doing it the wrong way. I considered the 75% requirement quite high and spent most of the semester in fear of not passing it simply because of time constraints, often waking up at five in the morning on deadline day to do a few more exercises. Perhaps if we were assured on the start of the semester that we would be able to fill in missing points with additional homework at the end of the semester or whatnot, it would be a more peaceful experience.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 16.02.2016, 2. Ročník, Informatika, bakalářské
The professor is able to choose problems that actually offer insight into the theory being studied, and when going over problems in class he demonstrates his thought process, not just the method being used.
doc. Hans Raj Tiwary, M.Sc., Ph.D. [32-KAM], Diskrétní a spojitá optimalizace [NOPT046, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.06.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
Mr Tiwary was very good and waited everyone to understand before he proceeded to other exercises.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 13.06.2016, 3. Ročník, Informatika, bakalářské
This exercise is practically worthless. Students are supposed to work on exercises on their own with absolutely no guidance and then send their solutions by e-mail. The next lecture, problems from the previous one are often described only as "book problems, which could be easily found in any book" or "baseline trivial". Personally, I see it as a waste of my time.
 • Thank you for your feedback. I will try to keep your comments in mind and change the format of the tutorial so that it is more helpful in future courses.
  doc. Hans Raj Tiwary, M.Sc., Ph.D. [32-KAM], Diskrétní a spojitá optimalizace [NOPT046, přednáška]
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.06.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Mr Tiwary was ok as a teacher and willing to help us all. The only thing I have to say is about the quiz. He warned us about it 30 hours before we write it, so my only advice would be to try and do it earlier.
  Mgr. Martin Töpfer [32-KAM], Diskrétní matematika [NDMI002, cvičení]
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 18.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Vyučující je pozitivní, snaží se odpovídat na otázky a je velmi zainteresovaný do látky. Nicméně hodiny postrádaly strukturu, stejně tak průběžné písemky, které byly spíše náhodné, než že by prověřovaly vaše znalosti.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 06.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Skvělý cvičící. Umí pružně reagovat na dotazy, je ochotný a přátelský. Na cvičeních nám také vyjasnil nejasnosti z přednášky.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.02.2017, 2. ročník, Informatika, bakalářské
  Dobrý cvičící. Má správný poměr zápalu pro věc a studentského odstupu.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 06.01.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Cvičení splnilo svůj účel - objasnilo mi látku, kterou jsem na přednáškách ne úplně pochopil. S těží bych hledal nějaké zápory.
  Připomínka k předmětu, Diskrétní matematika [NDMI002, cvičení]
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 25.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Předmět mě bavil a zároveň mi přišel i užitečný - na cvičení jsme řešili zajímavé (a občas i praktické problémy) s využitím znalostí z přednášky z diskrétní matematiky.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Cvičení hodnotím průměrně, cvičící je vstřícná a vychází studentům vstříc, bohužel je ale cvičení lehce zmatené, při cvičení se toho stihne probrat spíše méně. Aktuální informace (obzvláště o bodech) se na webu objevují s velkým zpožděním.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Oceňuji procvičení základních technik (důkaz indukcí,...) na začátku semestru, pak se cvičí to, co se zrovna přednáší. Zajímavé úlohy.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 20.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Dobrá obtížnost příkladů na cvičeních, v domácích úkolech i v písemkách.
  Možná by neuškodilo více domácích úkolů a aspoň trochu procvičovat přesné formulace definic atd., na což je u zkoušky kladen velký důraz.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 17.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  The exercises in the practicals were interesting to work on and were relevant applications of the theory introduced in the tutorials. I think more could have been drawn from the practicals if the environment was more relaxed. The format of the practicals was simple. The students had 15 or so minutes to solve each problem, afterwards Hans would ask which of the students had completed that question. And one of those who had would nominate themselves to present their solution in front of the others. The questions were hard enough that there should have been plenty of acceptance of misguided attempts, especially considering it was our first application of the new theories. However, Hans often became frustrated with the pupils who presented their solutions. This was detrimental for three reasons. Firstly, it did not lead to a good opportunity for people who presented their solutions to learn from their mistakes and move on. And secondly, it meant that many of those who were able to complete the solutions learnt to choose to not say they had, to avoid having to present them. And finally, those who did not manage to complete a solution gained very little in having the solution just given to them.
  Přemysl Šťastný, 15.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Na konci semestru mi připadalo, že domácí úlohy začínaly být až moc jednoduché v porovnání s tím, co člověka čekalo u zkoušky.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 12.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Probrání diskrétní matematiky v rámci prvního semestru.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Počítání příkladů v diskrétní matematice se mi líbilo, bylo zábavné a názorné k výuce. I když jsem chodila na cvičení, které náleželo k jinému přednášejícímu, neměla jsem s prací na cvičení problém. Učivo bylo probíráno podobnou rychlostí jako na naší přednáškové paralelce, občas bylo trochu jinak uspořádáno.
  Autor příspěvku je pořadateli ankety známý, 12.01.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Na cvičení jsme dostali na věci často ještě jiný pohled než na přednášce - nejen, že jsme počítali příklady, ale i na teorii jsme se dívali z trochu jiného úhlu.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 10.01.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  velmi příjemná náplň, velmi hravé, pro prváka velmi zábavné a takový příjemnější přechod mezi vysokoškolskou a středoškolskou matikou, respektive zvyknutí si na tu "opravdovou" matematiku. Cviceni se nadherne doplnuje s prednaskami.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 10.01.2018, 2. ročník, Psychologie, bakalářské
  Ke cvičení jako takovému se asi nedá mnoho říci, je to prostě obyčejné cvičení z matematiky koncipované jako každé jiné.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 10.01.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Zdá se mi tento předmět v běžném životě použitelný a zajímavý.
  Jiří Pelc, 08.01.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Ideální úvod do kombinatoriky a grafů.

  Lehce bych srovnal jednotlivé úrovně znalostí z přednášek z různých paralelek.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.01.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Cvičení probíhala v příjemné atmosféře, kdy se v první části obvykle probrala trocha teorie, pak se pokračovalo samostatnou prací a na závěr se vše zkontrolovalo. Látka byla vždy vysvětlena jednoduše a srozumitelně.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 18.02.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Dle mého názoru se jedná o velmi zábavný předmět se silnou vazbou na programování.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Podľa mňa skladba príkladov a celkovo obsahu cvičenia bola dobrá. Hlavne pri domácich úlohách som látke naozaj pochopil.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Honza má super přístup ke studentům. Sice má trošku extremistické požadavky na projití (60% nebo 70%), ale zato si vždy a rád najde čas na konzultaci/dozkoušení/dovysvětlení tématu.
  Autor příspěvku je pořadateli ankety známý, 14.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Diskrétka je mnohem méně strašidelná, než její název prvákům implikuje. Úroveň je netriviální, ale rozhodně s trochou snahy zvládnutelná. Spousta úloh a problémů je velmi poutavá a vede k zamyšlení.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 10.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Oproti jiným cvičením pro mě byla tato cvičení vzhledem k typu úloh trochu těžká, na druhou stranu si myslím, že byla velmi přínosná.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.02.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Předmět mě nezaujal v průběhu semestru, ale během učení na zkoušku mě diskrétní matematika začala i docela bavit.
  Jakub Tětek, 07.01.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Skvělá cvičení. Jen mi přijde, že je škoda, že se nezadávalo více težších problémů.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.01.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Občas sa na cvičeniach malo robiť niečo, čo sa ešte na prednáške neprebralo. Inak celkom v pohode. Predmet je veľmi zaujímavý a pre informatikov veľmi užitočný. Pravdepodobnosť, kombinatorika a aj grafy sa pri tvorbe rôznych algoritmov často využívajú. Kniha Kapitoly z diskrétní matematiky je asi najlepšia, ktorá je na tento predmet dostupná. Ak si ju požičiate (alebo aj kúpite, ak si radi robíte poznámky priamo do knihy), určite neoľutujete a neskutočne pomôže pri štúdiu.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.01.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  The dynamic was straight forward, work on exercises and come to class to discuss. The exercises themselves helped greatly to put things into perspective and to practice, so having that forced space in our schedule to dedicate to repetition became quite valuable.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.01.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Na cvičení jsou občas až příliš velké prodlevy mezi položenou otázkou a řešením příkladu, což bere čas pro spočítání více příkladů. Nemyslím si, že je to chyba cvičícího, spíše problém v tom, že studenti zatím nemají tak vytříbené matematické myšlení. Z počátku možná klást větší důraz na nabrání co nejvíce zkušeností, jinak je cvičení výborné.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Velmi dobré cvičení. Průběžné testy a úkoly dokázaly, že na zkoušku byl student připravený vcelku bez dalšího učení.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Díky tomu, že jsme cvičení měli s přednášejícím předmětu, bylo dobré, že jsme postupovali rychlostí přednášek. Na každém cviku byl test a DÚ z minula, takže člověk byl veden k pravidelné přípravě. Probrali jsme vše, co bylo třeba, a krom toho jsme se i dost nasmáli, celkově vládla uvolněná atmosféra.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  nejzábavnější cvičení za semestr, přesto že byli hodiny, kde jsem na nic nebyl schopen sám přijít
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 18.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Dlho som nechápala, prečo by niekto toľko riešil grafy. A "barevnost grafů". Čo na tom záleží, akú má graf farbu? Keď som ale zistila, čo je vlastne graf a čo znamená, že má nejakú barevnost, pochopila som, že nič nie je také, (ne)dôležité ako sa na prvý pohľad zdá...
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 14.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Diskretna matematika, je predmet zaoberajuci sa problémami, ktoré treba veľmi dobre pochopiť, čo by bez cvičení nebolo možné
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 07.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Cvicenie bolo vedene formou, ze sme na zaciatku hodiny dostali priklady a potom kto mal priklad ten sa prihlasil a siel pred tabulu, za co mohol dostat bonusove body. Je sice fajn, ze mozem riesit rozne priklady po celu hodinu, na druhej strane sa vsak na tabulu casto riesili priklady, ktore som si ani nestihol precitat a zamysliet sa nad nimi.

  Urcite sa tomu vsak da prisposobit a robit tak, aby mi cvicenie dalo co najviac. Nakoniec nebol taky problem dostat sa pred tu tabulu a dostat nejake bonusove body.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Oceňuji, že se na rozdíl od ostatních předmětů stihla probrat veškerá látka.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Na diskrétní matematice mám rád, že se zabývá konkrétním řešením problému, a že tato řešení lze aplikovat v běžném životě (kombinatorika, grafy ..).
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 4. Ročník, Fyzika, bakalářské
  Velmi dobrý systém udělování zápočtů a počítání příkladů u tabule. Má-li student čas si příklad připravit a rozmyslet v klidu v lavici, u tabule dělá méně chyb a v konečném důsledku se příkladů spočítá daleko víc, než když při zadání příkladu až u tabule.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. Ročník, Matematika, bakalářské
  Fajn předmět, znalosti jsem použila i v jiných předmětech, většina problematiky dostatečně procvičena
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 22.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Oceňuji systém bodování - menší testy každý týden + domácí úlohy, žádný zápočtový test.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 18.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Vid hodnotenie prednasky
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 13.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Myslím že styl, jakým je na MMF podávána Diskrétní matematika, je dobrý. Je přijatelně vidět podobnost i rozdílnost od ostatním matematik.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 12.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Svoj názor na cvičenie som viac menej zhodnotil v pedagogickom hodnotení, na cvičení oceňujem, že ma naučilo rozmýšľať ako riešiť rôzne príklady, hľadať cesty, spojitosti... Asi nie je moc čo zlepšiť (Ale to záleží samozrejme hlavne na cvičiacim)
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 12.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Priklady aj vysvetlenia su dobre, ale poziadavky na zapocet su dost tazke.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Obecně prostě fajn cvičení, u každého cvičení jde ale spíše o cvičícího...
  Připomínka k předmětu, Diskrétní matematika [NDMI002, přednáška]
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 25.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Diskrétní matematika mi přišla zajímavá a spíše jednodušší, narozdíl od ostatních matematik si šlo jednotlivé problémy jednoduše představit, možná vyjma pravděpodobnosti.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 24.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Změňte učebnici
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 17.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Hans's lectures were well organised and clear. The approach was very theoretical which was perhaps too much for a first semester course, when most people were just getting used to thinking in new ways. As a result of this, I think many people were afraid to ask questions.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Celkově se mi líbila náplň předmětu. Počítání pravděpodobnosti je zajímavé a práce s grafy je zase názorná - to, co člověk definuje nebo popisuje, hned vidí. Uspořádanost předmětu za mě také v pořádku. Učebnice Kapitoly z diskrétní matematiky adekvátně doplňovala výklad ze školy.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 01.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Diskrétka je zajímavou změnou po středoškolské matematice, protože se zde bere úplně odlišná odnož matematiky (jako teorie grafů). Asi jako všem mi to přišlo velmi zajímavé, protože látka je více kreativní než v lineární algebře natož v analýze.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 01.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  The course in itself was very difficult. There was little cohesion between each class.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.01.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Velmi zajímavá látka
  Autor příspěvku je pořadateli ankety známý, 12.01.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Velmi dobrý základní úvod do diskrétní matematiky - relace, kombinatorika, pravděpodobnost, grafy.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 10.01.2018, 2. ročník, Psychologie, bakalářské
  Předmět mi přišel odlišný oproti ostatním matematickým předmětům. Probrali jsme méně učiva, to navíc bylo snáze pochopitelné. Toto ovšem není kritika – naopak by stálo uvážit, zdali je nutné v ostatních předmětech tolik "chvátat".
  Diskrétní matematika mě bavila a na předmětu jako takovém bych asi nic neměnil.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 09.01.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Diskrétka je jeden z předmětů, na které mě bavilo chodit. Probíraná látka je zajímavá a není těžké ji pochopit.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.01.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Neexistuje ucelený, ideální materiál k výuce (na rozdíl od lingebry či počítačových sítí)
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Předmět je prvních polovinu semestru velice náročný na pochopení základů. Naopak zbylá část zabývající se grafy mi přišla až příliš jednoduchá. Na konci semestru však už do sebe všechno zapadalo a tato matematika se ukázala být tou nejlehčí ke zkoušce.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 16.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Jednoduše pochopitelná látka, která je nutným základem každého informatika.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Predmet je určite zaujímavý, aj keď "wocogo" som začal chápať až o dosť neskôr, keď som si poriadne prečítal Kapitoly z diskrétní matematiky. Myslím, že témy sú zvolené vhodne.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.02.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Oceňuji, že přednáška probíhala formou "úvahy", k definicím a pojmům jsme se dostávali zamyšlením, nikoli pouze jejich nadefinováním a důkazem oproti třeba lingebře, kde jsme naopak šli hlavně přes definice. Je dobré mít více forem přístupu.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 10.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Příjemná, oddechová přednáška.
  Autor příspěvku je pořadateli ankety známý, 06.02.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Predmet je velmi obecny, ale poskytuje dobry zaklad pro matematiku.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 30.01.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Zaujímavý predmet s kopou reálne použiteľných vecí pre informatikov (kombinatorika, pravdepodobnosť a grafy sa používajú pomerne často v rôznych odvetviach informatiky). Prednášky boli pohodové. Kniha Kapitoly z diskrétnej matematiky veľmi pomohla a nahradila veľkú časť poznámok z prednášok.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 22.01.2017, 1. Ročník, , Program CŽV - na výkon povolání
  Přehledná a srozumitelná přednáška.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 22.01.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Predmet sa mi páčil, aj keď zo začiatku bol náročnejší, no postupom času sa z neho stala najobľúbenejšia matika. Náročnosť je primeraná.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 10.01.2017, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Předmět mě velice bavil. Zde probíraná látka mi zatím přijde ze všech našich matematik nejpraktičtější.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.01.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Interesting. Its part of a student's job to be able to come up with connections/relations however for some reason in other courses these seemed to flourish in a more organic manner than in discrete.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Doporučuji.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  nejzajímavější matika, se kterou jsem se zatím setkal
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Je to povinný předmět a asi nejjednodušší (na pochopení a vstřebání) ze všech matematik (analýza, algebra, apod.). Těžko objektivně posoudit po zimním semestru prváku jak moc dobře je organizovaný.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 14.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Je to jednoducho matematika celých čísel zaoberajúca sa vecami, ktoré by mal študent matfyzu určite ovládať
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Oceňuji, že se na rozdíl od jiných stihla probrat prakticky veškerá látka.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Diskrétna matematika sa zaoberá podľa mňa zaujímavými časťami matematiky, ktoré vôbec nie sú na škodu pre tých čo študujú informatiku, napríklad grafy. Myslím si, že celé učivo tohto predmetu je zaujímavé a nie je ho priveľa takže sa dá bez problémov zvládnuť.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 4. Ročník, Fyzika, bakalářské
  Předmět zajímavý i pro neinformatiky jako exkurze do jinak (na fyzice) nevyučované oblasti matematiky. Oceňuji kladení důrazu spíše na intuitivní a "obrázkové" pochopení, než na formální důkazy. Naopak úvod do pravděpodobnosti mi v daném rozsahu připadá mírně nadbytečný, raději bych slyšel nějakou další partii z teorie grafů.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. Ročník, Matematika, bakalářské
  Fajn předmět, z něhož jsem použila spoustu vědomostí i v jiných předmětech
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 18.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Predmet je pomerne jednoducho uchopitelny, nie je tak abstraktny ako MA alebo LA. Odporucil by som studentom naozaj doverne sa zoznamit s dokazovou technikou matematickou indukciou, kedze je v tomto predmete velmi rozsirena.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 17.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Látka byla vysvětlována naprosto srozumitelně.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 13.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Docent Fiala je asi nejlepší učitel, kterého jsem na MFF zatím potkal, přednášky jsou srozumitelné a místy i dost vtipné. Jediná drobnost co by se dala zlepšit je písmo, ale na to se dá zvyknout.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Oceňuji pohodovost předmětu ke konci semestru, naopak by se dala zlepšit jeho složitost na začátku roku, kdy nemálo ze spolužáků bylo velice zaraženo jeho složitostí.

  Studentům na něj nastupující bych doporučil předmět nepodcenit. Ač je to ten lehčí, tak je pořád dost těžký.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 08.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Despite not fully committing to the course, I found the Discrete Mathematics course a very interesting course.
  Připomínka k předmětu, Kombinatorický seminář pro pokročilé [NDMI041, seminář]
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2017, 2. Ročník, Informatika, doktorské
  Rozhodně je super, že máme možnost si trénovat referování v anglickém jazyce - analogicky máme možnost poslouchat cizí referáty v anglickém jazyce. Občas by mohl být kladen větší důraz na to, aby posluchači stíhali a rozuměli tématu.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2016, 1. ročník, Informatika, doktorské
  Na předmětu bych ocenil, kdyby bylo více zpětné vazby - nejen od vyučujících, ale také od ostatních posluchačů, např. formou krátké ankety na konci hodiny.
  Jinak mi seminář umožňuje poznat aktuální témata i z oblastí, kterýmí se přímo nezaoberám.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 22.01.2016, 1. Ročník, Informatika, doktorské
  Často se sice jedná o značně pokročilá témata, kde student nerozumí, nicméně jedná se o zajímavou inspiraci. A rozhodně je to zajímavé i z toho důvodu, že člověk by jinak měl sklon ustrnout pouze "ve svém" tématu, takto vidí i trošku za "hranice".
  Připomínka k předmětu, Matematická analýza I [NMAI054, cvičení]
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 24.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Cvičily se příklady na látku z přednášky. Jen škoda, že se nezvládly Taylorovy polynomy, určitě by to pomohlo při učení na zkoušku.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Cvičení dobře připravilo na zkoušku, odpovídalo přednášce (plán cvičení sestavoval přednášející - to oceňuji)
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 20.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Cvičení neodpovídalo přednášce, spíš šlo doplňkové cvičení pro pokročilé. Příklady byly asi zajímavé, ale pro někoho, kdo má problém s normálními, naprosto zbytečné.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Předmět mi přišel zbytečný. Nechápu, k čemu mi bude umět správně spočítat limitu nebo součet řady a použít při tom několik zcela neintuitivních triků. Od toho jsme informatici, že když známe princip fungování něčeho, napíšeme si program, který to počítá za nás. Když tedy řadu umí sečíst Wolfarm alpha, nevím, proč bych ji měl sčítat já.
  Loni bylo pokročilé cvičení z matalýzy, kde se prý dělaly užitečné věci, bohužel ne letos.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 22.01.2018, 2. ročník, Psychologie, bakalářské
  Na předmětu jako takovém asi nevidím nic špatného ani nic výjimečně dobrého, prostě obyčejné cvičení.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 2. Ročník, Informatika, bakalářské
  Je škoda, že jsme tolik cvičili posloupnosti a skoro se nedostalo na derivace.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 14.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Problémy pre ktorých pochopenie je nutné ich precvičiť
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 12.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Cvičení z MA se hlavně týká toho, jak správně počítat limity, konvergenci řad a derivace. Na cvičení se dá celkem rozumně naučit tyto příklady počítat a také se naučit trikům, jak na problematické příklady, což je ke zkoušce rozhodně potřeba.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Člověk ji musí pochopit pro úspěšné složení zkoušky a to není snadné.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  K analýze treba cvičenie, tam sa nedá nič viac povedať.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 03.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Je škoda, že se ze začátku roku probírá tak dlouho teorie množin a podobné, u kterých člověk nabyde dojmu, že matematiku nikdy nemůže pochopit. Chápu ale, že jde o nutné zlo ze začátku, bez kterého by nebylo možno pokračovat.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 22.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Prostě analýza. Proč tady to políčko vůbec je? :D
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 20.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Toto cvicenie som si zapisal, pretoze sa konalo oproti koleji Troja, kde byvam. Podobne vsak rozmyslalo dalsich 37 kolegov, takze z cvicenia sa stala prednaska na temu ako riesit priklady. Inak predmet samotny je pomerne zaujimavy, napriek tomu, ze je pomerne tazky na ponatie.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  P5edmět je hodně těžký, na něm je snad nejvíc vidět ten přechod ze střední na vejšku. Samá definice, tvrzení, věta, důkaz a šíleně těžké příklady. Na druhou stránku je to potřeba znát a ovládat, chce-li se člověk chlubit vysokoškolským titulem, musí si něčím takovým projít. Co mě mrzí, jsou derivace, které se nakonec musí člověk naučit sám, protože na přednáškách se to projelo tak v rychlosti během posledních dvaceti minut a hned první cviko se už počítalo jakoby nic, že to prej máme znát už ze střední. Na střední a na matematických kurzech před vejškou nám ale všichni říkali, že je budem probírat až na vejšce a pořádně, že je s námi dělat nebudou. Doporučuji každému, kdo se na předmět hlásí, aby se předem naučil derivovat, zde se to nenaučí, zde už se ta znalost prostě předpokládá, ať si kdo chce říká co chce.
  Připomínka k předmětu, Matematická analýza I [NMAI054, přednáška]
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 25.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Na předmětu je znevýhodňující, že pro něj neexistuje speciální učebnice probrané látky pro přednášky z analýzy pro informatiky, protože v dostupných učebnicích je látka navíc, která se ovšem předpokládá jako probraná ve větách, které jsme brali také, ale důkaz je veden něčím, co jsme nebrali.
  Bohužel mi nebylo dáno prohlédnout, z jakého důvodu máme tento předmět zařazený na oboru Informatika.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 24.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Podle mě jsme měli v analýze příliš mnoho věcí na probrání, nebo jsme to nějak nestíhali - o přednášce v podstatě nebyl čas nic vysvětlit, jelo se jenom věta, důkaz, věta, důkaz. Takže ty složitější důkazy se nedaly pochopit, principy toho jak to funguje se nedaly pochopit (naštěstí byly dobrá cvičení...), ani jsem se pak neučil ze svých poznámek.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Chybí mi praktická aplikace látky, předmět je hlavně o učení se teoretických vět a důkazů.

  Ocenil bych skripta (včetně důkazů) přímo pro tento kurz, protože důkazy v doporučených skriptech pro matematiky často neodpovídají přednášce (např. využívají věty, které se v tomto kurzu neprobírají).
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 20.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Neuškodila by aspoň nějaká motivace ke studiu analýzy pro informatiky.
  Trochu chybí skripta, která by odpovídala rozsahu přednášky.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Učiva je příliš mnoho než aby se dalo stihnout během semestru, přednášející jsou nuceni občas přeskakovat důkazy a přednášet šíleným tempem. Učivo je zajímavé, což jsem ale zjistil až během zkouškového, kdy jsem měl konečně dost času na to ho pochopit. A to jsem se během semestru do analýzy učil tolik jako do všech ostatních předmětů dohromady. Podle mě by stálo za to rozložit první dva semestry analýzy do tří a probrat za ně stejné učivo více v klidu.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 08.02.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Vemi bych uvítala skripta. Při lineární algebře byla velmi užitečná, tady by to bylo ještě lepší.
  Maximilian Kulikov, 02.02.2018, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Dobře postaveno postupné budování znalostí z definic přes jednodušší věty po dost abstraktní a složité věty. Látka není vůbec jednoduchá, ale poskytuje hodně důležitých konceptů ke všem oblastem matematiky.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 31.01.2018, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  The course is very interesting and intense, but as long as you don't pile up questions it is easy to follow through it.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 21.02.2016, 2. Ročník, Informatika, bakalářské
  Je škoda, že nebyla možnost nahradit si hodiny, které odpadly, a tudíž se probralo méně látky.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 18.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Podla mojho nazoru velmi dolezity a matematicky obohacujuci predmet.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Učiva bolo veľa na počet hodín, v tomto semestri
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 14.02.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Pochopenie konceptov preberaných na tomto predmete nevyhnutné pre každého študenta mff
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Na informatickou specializaci podle mě obtížnější, než by bylo potřeba.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Analýza je těžká, ale když ji člověk pochopí, tak ho může i začít bavit.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Analýza je zaujímavý predmet a úprimne mi prirástol k srdcu počas prvého semestru. Odporúčam robiť si poriadne poznámky na prednáškach, naozaj to oceníte pred skúškou.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 22.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  Prostě analýza. Je co dodat? Její časté odpadání je jistým důvodem breku mnoha studentů před zkouškou. Chtělo by to, aby odpadala méně.
  Autor příspěvku je pořadateli ankety známý, 16.01.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Nerozumím tomu proč nelze nahradit přednáška, pokud dvě odpadnou.
  Ne, místo toho radši budeme spěchat přeskakovat důkazy, látku doprobírat na cvikách. (y)
  Pochopit látku na přednášce pro mě bylo nemožné. Dalo by se pochopit, kdyby měl vyučující normální skripta s důkazy. (účastník MO)
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 08.01.2016, 1. Ročník, Informatika, bakalářské
  I find Analysis is my favourite course I'm currently enrolled in; it covers fascinating topics. Initially the material was rather difficult to digest but it became gradually easier. What was especially useful was having two books to refer to during the course because the material we were covering was always in them which is reassuring when it comes to supplementing notes following the lectures.
  Připomínka k předmětu, Matematická analýza II [NMAI055, cvičení]
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.09.2016, 2. Ročník, Informatika, bakalářské
  Prostě cvičení.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.09.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Fajn cvičení. Akorát docela nudné.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 14.06.2016, 2. ročník, Informatika, bakalářské
  Náročný předmět, který se dá, s dobrým vcvičícím, projít se zachováním duševního zdraví.
  Připomínka k předmětu, Matematická analýza II [NMAI055, přednáška]
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.09.2016, 2. Ročník, Informatika, bakalářské
  Analýza je fajn, důkazy mají šmrnc a chtějí (většinou) i nápad, ne jen úpravy výrazů pomocí definic. Možná jsme mohli probrat více.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 07.09.2016, 2. ročník, Informatika, bakalářské
  Chybí skripta (ne, že by na MFF nebylo podkladů k analýze dost, ale většina je daleko podrobnější + důkazy jsou většinou postavené úplně jinak než se přednáší). Obsah se zdá být tak nějak vystřižený ze světa analýzy - nejsou tam moc souvislosti a u dosti věcí se musíme spokojit s tím, že to tak prostě "je". Ale v tomto rozsahu to ale asi nejde dělat jinak.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.09.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  Přednáška byla pro začátek velmi špatně rozvržená - pátek odpoledne je pro analýzu a vlastně i cokoli jiného opravdu špatný čas. Jinak byla přednáška nudná, šipky a klikyháky na tabuli byli matoucí a nečitelné. Na učení na zkoušku neexistoval žádný dobrý zdroj správných informací, což přípravu na zkoušku prodlužovalo o tu část procházení poznámek několika spolužáků a luštění, co by asi tak mohlo být správné.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 29.07.2016, 2. ročník, Informatika, bakalářské
  Velmi dobrý náhled na derivace a funkce více proměnných.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 19.06.2016, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  K predmetu chýbajú nejaké ucelenejšie skriptá, kde by sa dali nájsť aj dôkazy
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 15.06.2016, 2. ročník, Informatika, bakalářské
  Přednáška i cvičení šly ruku v ruce, protože se přednášející s cvičícími vždy dohodl. Líbí se mi styl zkoušky:
  „Do bodového zisku se počítá lépe hodnocený příklad z 5L, 5T (důkazy vět). Tj., můžete si vybrat, jestli chcete spíše lehčí nebo těžší verzi. Pokud odevzdáte obě, bude se počítat lépe hodnocená varianta.
  Pro složení zkoušky je nutné mít správně odpovězenu otázku 4 (definice) a získat alespoň 60 % ze zvoleného příkladu 5 (důkaz). (Pro konkrétnost: aspoň 60 % bodů z příkladu 5L, nebo aspoň 60 % bodů z příkladu 5T.) Neboli: důkaz může mít drobné závady, ale musí být jasná základní myšlenka a podstatné kroky v důkazu.“
  Připomínka k předmětu, Diskrétní a spojitá optimalizace [NOPT046, cvičení]
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 03.07.2017, 2. Ročník, Informatika, bakalářské
  The first part of the course (discrete optimization) consists mostly of a mix of things most of which I have already seen on some other lectures such as discrete mathematics, combinatorics and graphs, optimization methods and algorithm and data structures. I think that the syllabus of this course should be adapted to the syllabus of those other courses.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.06.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  The practicals were helpful but the fact that the quizes had nothing to do with them was not so good.
  Připomínka k předmětu, Diskrétní a spojitá optimalizace [NOPT046, přednáška]
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 04.06.2017, 1. ročník, Informatika, bakalářské
  The lesson was ok and at times interesting.
   
  Univerzita Karlova | Informační systém UK