AnketaAnketa(verze: 716)
V letním semestru akademického roku 2023/2024 probíhá sběr dat 27.05.2024 - 15.09.2024. (MFF)
   Přihlásit přes CAS
  • Data jsou dostupná pouze pro Oba semestry.
Připomínky k výuce (Oba semestry)
  
Předmět: Katedra:
Typ:
Při výběru garanta předmětu se zobrazují připomínky jak k němu, tak ke všem vyučujícím daného předmětu. Při výběru vyučujícího, který garantem není, se zobrazují připomínky vztažené pouze k němu.
Mgr. Rudolf Rosa, Ph.D. [32-UFAL], Základy jazykových technologií [NPFL125, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 09.02.2024, 3. ročník, Informatika, bakalářské
Dobrý výklad, ze kterého jde vše důležité lehce pochopit a není problém se doptat na otázky. Jen opravování úkolů trochu vázlo.
doc. Ing. Zdeněk Žabokrtský, Ph.D. [32-UFAL], Základy jazykových technologií [NPFL125, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 09.02.2024, 3. ročník, Informatika, bakalářské
Často se mi zdálo, že pan Žabokrtský není připraven na cvičení. To by ovšem nemusel být problém, pokud by mu šlo improvizovat a vykládat/ukazovat látku z patra - to se ovšem taky moc nedařilo. Při improvizovaných zadáních během cvičení na probírané učivo nám na ně dal velmi nepřiměřeně času (někdy moc, někdy málo) a nakonec po otázce, jaké je řešení, je nebyl schopen ukázat.
Připomínka k předmětu, Základy jazykových technologií [NPFL125, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 12.02.2024, 3. Ročník, Informatika, bakalářské
Poměrně jednoduchý předmět, pokud jste ve druháku a výš, tak se tu budou probírat nějaké věci, co už umíte odjinud (základní používání linuxu, bash scripty, Python). Dobrá atmosféra na cvičeních.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 09.02.2024, 3. ročník, Informatika, bakalářské
Předmět dobře shrne všechny užitečné základy. Některá témata byla nová, jiné bylo fajn si zopakovat. Zápočet je za závěrečný test, na který se dá díky zveřejněným otázkám dobře připravit, a za úkoly v průběhu semestru. U těch je zveřejněný odhadovaný čas (pohybuje se od 30 min do 6 hodin). Ovšem tento čas byl u většiny úkolů naprosto neadekvátní. Často jen pochopit, co se po nás chce zabralo zmíněný očekávaný čas na úkol. Opravování rovněž chvíli trvalo. Předmět je rozhodně zvládnutelný a je užitečný.
Aleš Manuel Papáček, 03.02.2024, 2. Ročník, Informatika, bakalářské
Velka cast predmetu je zakladni prace v Linuxu (znalosti z uvodu do Linuxu jsou dostacujici a prevysuji latku co se uci v tomto predmetu). Dale se probiraji nejake zakladni nastroje a koncepty ktere nejsou vylucne spojene s zpracovanim jazyka. Predmet nejde moc do hloubky, ale je velice zajimavy.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK