AnketaAnketa(verze: 653)
V letním semestru akademického roku 2018/2019 probíhá sběr dat 13.05.2019 - 18.09.2019.
   Přihlásit přes CAS
Připomínky k výuce (Oba semestry)
   
Předmět: Katedra:
Typ:
  • Není vybraný rok, zobrazují se pouze komentáře méně než 5 roky staré
Při výběru garanta předmětu se zobrazují připomínky jak k němu, tak ke všem vyučujícím daného předmětu. Při výběru vyučujícího, který garantem není, se zobrazují připomínky vztažené pouze k němu.
Připomínka k předmětu, Praktická fyzika III - optika [NAFY012, laboratorní práce]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 18.01.2018, 2. Ročník, Fyzika, bakalářské
Jako ostatní praktika je tento předmět velice zastaralý. Přístroje a aparatury jsou opravdu velmi historické, leč nějaké z nich svůj úhel plní. Některé jsou zase zbytečně složité na různá nastavování atd.

Přednost se dává zpracování měření a teorii kolem problematiky místo toho, aby se zaměřovalo na samotné měření. Jako dvě předchozí praktika veké, zbytečné, bazírování nad nepodstatnými věcmi v protokolu... Říká se, že psaní protokolů má připravit studenty na psaní článků. To to však absolutně nesplňuje.
Tento předmět mi kromě ztráty času nic moc nepřinesl.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.02.2016, 3. ročník, Fyzika, bakalářské
Přestože je to jediný praktický předmět na aplikované fyzice, klade větší důraz na zpracování referátu z měření než na samotné měření a pochopení reálného experimentu. Na samotné měření je málo času, student je neustále hnán co nejdříve měření dokončit, aby stihnul vše, co je v zadání. Zkrátka ideální trénink pro cvičené opice. Některé studijní texty a návody na internetu jsou zastaralé a neodpovídají experimentálnímu uspořádání v praktiku.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK