AnketaAnketa(verze: 652)
Aktuálně není povolen sběr dat
   Přihlásit přes CAS
Připomínky k výuce (Oba semestry)
   
Předmět: Katedra:
Typ:
Při výběru garanta předmětu se zobrazují připomínky jak k němu, tak ke všem vyučujícím daného předmětu. Při výběru vyučujícího, který garantem není, se zobrazují připomínky vztažené pouze k němu.
prof. RNDr. Dušan Drbohlav, CSc. [31-340], Mezinárodní migrace [MZ340P47, cvičení]
26.11.2006, Geografie, navazující magisterské
temer zadné neprobíhaly
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 02.02.2007, 1. Ročník, Geografie, navazující magisterské
Předpokládaný prostor pro diskuzi zahraničních článků se často rozplynul na úkor přednášky.
prof. RNDr. Dušan Drbohlav, CSc. [31-340], Mezinárodní migrace [MZ340P47, přednáška]
09.11.2005, Regionální geografie, magisterské
Přednášející působí tak, že ho se ho vůbec nedotýká utrpení, proč musejí migranti migrovat, jak špatně je s nimi zacházeno v nové zemi, připadá mi že na migranty se dívá jako na objekt své vědecké činnosti, nikoli jako na živé bytosti, které jsou v tísnivé mnohdy hrozivé situaci - Přednáška by měla být také orientována na tuto stránku, měla by ve studentech vzbudit pocit, že s takovouto situací by měli něco dělat (petice, působit v občanských sdruženích, nedívat se shora na ukrajinské pracovníky, snažit se pomoci diskriminovaným Romům..atd.)
18.08.2006, Geografie, navazující magisterské
predmet me prilis nenadchnul, bohuzel to nebyla vina vyucujiciho, ale jednoho studenta, ktery neustale narusoval prubeh vyuky zbytecnymi dohady, nesmyslnymi argumenty. ocenuji asertivni chovani vyucujiciho, ja bych to nedokazala
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 25.10.2006, 2. Ročník, Demografie, bakalářské
Mezinárodní migrace patří k činnostem, které je lépe dělat než o nich jenom mluvit (spolu s celou řadou dalších činností). V tomto ohledu je Dušan Drbohlav mužem na svém místě. S celou rodinou prožil na přelomu století rok v Los Angeles, kde měl možnost nahlédnout doslova do ohniska mezinárodní migrace. Mnoho cenných odborných zkušeností si přivezl také z dalších již krátkodobějších pobytů v Austrálii, Kanadě, Jihoafrické republice a mnoha jiných z hlediska mezinárodní migrace zajímavých míst. Je vysoce ceněným odborníkem. Druhá podmínka kvalitního pedagoga, umění učit, je v jeho případě rovněž ukázková. Přestože přednáší převážně klasicky, tj. slajdovými projekcemi a ústním výkladem, není to v jeho případě způsobeno leností nebo nezájmem o moderní technologie a současné didaktické trendy. Vzhledem k nízkému počtu studentů v tomto výběrovém předmětu má ideální prostor k podnícení diskuze a zdánlivě improvizovanému, leč cíleně řízenému plynutí výkladu k základním fundamentům probíraného tématu. Samozřejmě je výklad proložen různými zkušenostmi a průběžnými debatami se studenty. Umí pokládat správné otázky, které zaujmou posluchače a dokáže odlehčit přednášku, třeba i tím, že dá prostor studentům vyjádřit své názory a podělit se o (mezinárodně-migrační) zážitky. Cvičení probíhá jako samostatné čtení povinné literatury za domácí úkol (anglické články z různých časopisů, vždy poskytne tak 5 kopií a studenti si je mezi sebou rozmnoží). Z těchto readings lze očekávat také otázky u zkoušky. Studijní materiály dává stejným způsobem jako povinnou literaturu a navíc jsou k dispozici v jeho složce v knihovně. Závěrem kurzu se prezentují seminární práce na vybraná témata. Předposlední přednášku před závěrečnými prezentace vyučující pouštěl na základě zájmu studentů videoukázky z různých etnických čtvrtí L.A. s výkladem. Ze všech volitelných přednášek, které jsem zatím absolvoval, se mi tato zdála po odborné i pedagogické stránce nejpřínosnější.

Komplexní hodnocení: výborně.

Citáty:

Není nic trvalejšího než dočasní pracovní migranti.

Každý vědec v sociálních vědách je podmíněn svým politckých předvědčením. Než to zakrývat, je dobrý si uvědomit v čem jedete.

Hodně stěstí ve zkušebním období. (až nastoupíme do praxe, určite se bude hodit)
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 02.02.2007, 1. Ročník, Geografie, navazující magisterské
Oceňuji možnost zúčastnit se konference o ilegální migraci.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK