AnketaAnketa(verze: 711)
Aktuálně není povolen sběr dat (PřF)
   Přihlásit přes CAS
  • Data jsou dostupná pouze pro Oba semestry.
Připomínky k výuce (Oba semestry)
  
Předmět: Katedra:
Typ:
Při výběru garanta předmětu se zobrazují připomínky jak k němu, tak ke všem vyučujícím daného předmětu. Při výběru vyučujícího, který garantem není, se zobrazují připomínky vztažené pouze k němu.
Mgr. Josef Bartoň [31-710], Výpočetní technika [MS710P07A, přednáška]
Matouš Krömer, 09.02.2011, 1. Ročník, Chemie, bakalářské
Obsah předmětu podle mého názoru neodpovídá potřebám studenta chemických oborů. Pokud pominu fakt, že většina absolventů SŠ základní práci s MS Office ovládá (a k tomu a jen tomu se tento skutečně většinou hodí), tak místo seznámení s některým ze sofistikovaných programů jako je R nebo Statistica (kde lze na získaných základech později dále stavět vlastní iniciativou) se probírá Excel, kde člověk stráví mnoho času, než si vůbec "vyrobí" slušný algoritmus na pro matematika základní úkon (a to ještě dosti neobratnou cestou). To může být lákavé pro někoho, koho programování atd. baví, nikoli však pro člověka, který potřebuje především rychlost a nemůže se takovými věcmi zdržovat. Netvrdím, že není nutné znát matematické pozadí běhu programů, ale od toho jsou zde jiné předměty.
Takže abych shrnul - používat Excel jako statistický nástroj je asi jako jít lžičkou odhazovat sníh na příjezdu do garáže (jak se praví v jedné reklamě).
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 14.04.2011, 1. Ročník, Chemie, bakalářské
Výpočetní techniku bych uvítal jako kurz zacházení s počítačem, efektivita práce, zjednodušení každodenních operací než celý semestr vyplňovat kolonky v excelu a nutit excel do matematických operací, které přesahují jeho schopnosti...
RNDr. Jiří Makovička, CSc. [31-710], Výpočetní technika [MS710P07A, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 13.05.2006, 1. Ročník, Chemie, bakalářské
absolutně katastrofální výklad - Visual Basic, který nikdo k práci v chemii a biologii nepotřebuje, byl "probírán" tak, jako by každý uměl minimálně na základní úrovni programovat
též přednes málo srozumitelný, vysvětlení látky nedostatečné
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 26.01.2007, 1. Ročník, Chemie, bakalářské
Myslím, že muj výkon byl mnohem horší než co by bylo třeba, ale nestěžuju si.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 27.01.2009, 1. Ročník, Speciální chemicko-biologické obory, bakalářské
Cvičení bylo přehledné a srozumitelné (žádné zběsilé klikání a ztrácení se v souborech), nabyté znalosti (Exel) prakticky použitelné, zápočet (i když organizačně nic moc) jednoduchý. Pan Makovička sice vypadá trochu nevrle, ale nedejte se zmást, na otázky odpovídá normálně lidsky a když má člověk problém, tak mu i poradí :-)
RNDr. Jiří Makovička, CSc. [31-710], Výpočetní technika [MS710P07A, přednáška]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 24.09.2006, 1. Ročník, Chemie, bakalářské
pokud můžete vybírat, pana Makovičku si rozhodně nedávejte. vyberete-li si ho, můžete se celkem snadno dočkat takové spravedlnosti, že u něj nedostanete zápočet za docházku jako u ostatních vyučujících, u něj musíme složit (pro počítačové neexperty) celkem náročný zápočet a navíc se programování učí na visual basicu, který se už dnes prakticky nepoužívá.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.12.2006, 2. Ročník, Chemie, bakalářské
Předmět měl položit základní znalosti o práci s počítačem. V případě excelu se mu to poměrně povedlo. Co se týče výuky visual basicu připadá mi poněkud zbytečná. myslím, že kdyby byl tento čas věnován například práci s wordem a powerpointem byl by užitečnější. Když už programování, domnívám se že například Delphi by bylo rozumnější. Přednes a styl výuky mi připadal neosobní a poněkud nepříjemný.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 01.06.2007, 1. Ročník, Chemie, bakalářské
root-home-jmakov....kdo nezazil, nepochopi.ale uzije se tam dost srandy:)
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 11.02.2009, 1. Ročník, Speciální chemicko-biologické obory, bakalářské
K výpočetní technice přece žádná přednáška není!
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 28.01.2010, 1. Ročník, Biologie, bakalářské
Pokud na této přednášce dáváte aspoň trochu pozor a sem tam si napíšete něco, co neznáte, není problém zvládnout zápočet. Profesor nám neříkal pouze teorii, ale naopak vše dopodrobna ukazoval a to několikrát na různých příkladech. Zde jsem se naučila opravdu zajímavé a užitečné věci.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK